VII Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd za nami. Złote Gwiazdy dla naszych uczniów

Kolejna, już siódma edycja Szkolno|Parafialnego Festiwalu Kolęd przeszła do historii. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowało ponad czterdziestu uczestników. Łącznie w zaśpiewało i zagrało ok. dwustu młodych muzyków.

Zwycięzcą Grand Prix okazała się Wiktoria Wronka z Gimnazjum w Nowej Górze (opiekun Piotr Jędraszczak). Artyści z naszej szkoły odnieśli historyczny sukces. Wszyscy zdobyli Złote Gwiazdy, oczywiście w każdy w swojej kategorii.Naszą szkołę reprezentowali: Laura Fleming (solistka z klasi I-III), Eryk Zieliński (solista z klas IV-VI), zespół z klas I-III Bułka z masłem, No Name – zespół z klas IV-VI oraz szkolni absolwenci – zespół ADHD. Dzieci młodsze oraz Eryka do konkursu przygotował Robert Majewski, instruktorami zespołów starszych są Norbert Pałysa i Jerzy Jakowski (CKiS w Radzanowie).

W Festiwalu uczestniczyli również zaproszeni goście: Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego, Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo, Paweł Tokarski – Radny Powiatu Płockiego, Agata Trojanowska, Krzysztof Czerwiński i Sławomir Trojanowski – Radni Gminy Radzanowo.

Nieocenioną pomoc, jak co roku, okazały mamy z Komitetu Rodzicielskiego naszej szkoły. Festiwal Kolęd w Rogozinie słynie nie tylko ze wspaniałej atmosfery, profesjonalnego systemu ocen i wysokiego poziomu artystycznego, ale i z najpyszniejszych kanapek na świecie, które robią nasze mamy. Dziękujemy!

Jury Festiwalu: Maciej Bieniek (przewodniczący), Sławomir Gałczyński, Tomasz Sarniak.

Organizatorzy Festiwalu:

Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie

Parafia pw. Św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie

Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie

Patronat medialny nad Festiwalem objął Tygodnik Płocki, poświęcając mu całą kolumnę w numerze z dania 27 lutego 2015 r.

Fot. Anna Gruszczyńska