Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo

W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo

Pierwszy rok w szkole to wielkie wydarzenie dla Państwa pociech. Przed Waszymi dziećmi otwiera się nowy, nieznany świat. Poznają nie tylko literki i cyfry, ale także uczą się, jak sobie radzić w rozmaitych sytuacjach. Z pewnością muszą być bardziej samodzielne, dlatego ten okres jest dobrą okazją dla Rodziców, by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie.

25 i 26 listopada 2014 r. dzieci z klas Ia i Ib wzięły w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, odpowiadając na 15 pytań. Test wypadł wspaniale. Warsztaty o bezpieczeństwie, przeprowadzone przez szkolną pedagog Marię Wieczorek, zaowocowały bezbłędnymi odpowiedziami. Akacja „Klub Bezpiecznego Puchatka” pozwoliła dzieciom utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa.Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. W programie wzięło już udział 600 000 dzieci.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Każda ze szkół zgłoszonych do programu otrzymuje bezpłatnie specjalne, przygotowane przez metodyków, materiały edukacyjne, na podstawie których realizuje zajęcia o tematyce bezpieczeństwa oraz Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Skip to content