Warsztaty czekoladowe w przedszkolu

30 października dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie wzięły udział w warsztatach czekoladowych. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać etapy produkcji czekolady – począwszy od jej głównego składnika – kakaowca,  po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie uczestnicy degustowali różne rodzaje czekolady.

Po takim “małym poczęstunku” można już było zabrać  się do twórczej pracy. Dzieci otrzymały  formy, które wypełnione były płynną czekoladą. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu i dzielił się z najbliższymi. Dzieci miały okazję bawić się formami z czekolady, ozdabiać je a przy okazji podjadać co nieco.

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi czekolady! Czekolada poprawia nam nastrój, dodaje energii, humoru, jest lekiem na stres, codzienne kłopoty, smutek a warsztaty czekoladowe w szczególności.

Warsztaty prowadził Sylwester Małysko z Centrum Innowacyjnej Edukacji.