Warto czytać książki czyli „Zaczarowana księga”

12 września do naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie przyjechali aktorzy z teatrzyku Smyk z Białegostoku i przedstawili sztukę pt. „Zaczarowana Księga”.

Przedstawiona bajka opowiadała historię Ali, która spędzała cały swój wolny czas przed komputerem, aż do pewnego momentu. Przełomowym momentem był prezent od dziadka, którym była zaczarowana księga skrywająca w sobie wiele tajemnic. Z magicznej księgi dziadka wyskoczyła Pchła Szachrajka, Ania z Zielonego Wzgórza i Kopciuszek. Te postacie przekonały Alę, że warto czytać książki, bo właśnie one pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Nawiązał się bardzo bezpośredni i żywiołowy kontakt aktorów z dziećmi. Morał bajki nawiązywał do tego, że warto czytać książki, bo to one pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

W spektaklu teatralnym uczestniczyły wszystkie przedszkolaki i uczniowie klas I-III.