Wiem, co jem!

„Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz…”. Powyższa staropolska sentencja Jana Kochanowskiego do dnia dzisiejszego pozostaje niezwykle trafna i była hasłem przewodnim szkolnej akcji promującej zdrowe odżywiania „Wiem, co jem”.

Ale co to znaczy zdrowie i jak o nie dbać? Okazuje się, że wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i zapobiegać rozwojowi wielu chorób. Przede wszystkim powinniśmy systematycznie uprawiać sport, dbać o zdrowy, spokojny wypoczynek oraz zdrowo się odżywiać.  Na pewno większość z was wie, że słodycze, kolorowe napoje, chipsy i frytki są niezdrowe. Co zatem jest zdrowe? Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, kolorowe napoje zamienienie na świeże soki i wodę, zrezygnowanie z jedzenia typu fast food oraz chleb jasny zamienienie na chleb razowy. To kilka podstawowych zasad zdrowego odżywiania.

Chcąc zilustrować i bliżej zapoznać się z tematyką zdrowego odżywiania, każda z klas przygotowała dziś zdrową żywność. Pomysłodawczynią akcji była Maria Wieczorek, pedagog szkolny. Akcję koordynował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Marleny Kącickiej.