Wspaniały Community Day z firmą Levi Strauss

Community Day (Dzień Wspólnoty) to wieloletnia akcja firmy Levi Strauss, mająca na celu rozwijanie związków tej najsłynniejszej, amerykańskiej fabryki spodni jeansowych z regionem, w którym funkcjonuje. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła nawiązała współpraca z płocką fabryką Levisa.

Tegoroczny Community Day odbywał się pod hasłem szeroko rozumianej tolerancji. Piętnaście pań (pracownic Levisa) odwiedziło naszą szkołę. Panie przywiozły ze sobą makaty, na których stworzono, wspólnie z uczniami i nauczycielami, kompozycję plastyczną. Praca miała na celu uwrażliwienie na problem tolerancji pod względem płci, koloru skóry i religii na świecie. Dzięki temu dzieci doskonaliły też umiejętności kroju i szycia tkanin. Ukończone makaty zawisły w każdej klasie.

Współpracę z Levisem zawdzięczamy pani Jolancie Brudzyńskiej, – pracownicy Levisa, mieszkance Rogozina.

Community Day posłużył też do prezentacji naszych umiejętności artystycznych. Dzieci zaprezentowały gościom koncert zespołu muzycznego i przedstawienie w języku angielskim i niemieckim związane z Dniem Europy. Zatańczył też zespół ludowy „Małe Rogozino”.

W przerwach znaleźliśmy czas na pogawędkę, kawę, ciastko i grochówkę. Przemiłą atmosferę i ogromną pomoc – jak zwykle – zawdzięczamy mamom z Rady Rodziców.

W organizację święta aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, za co składamy im serdeczne podziękowania.