Wycieczka do Torunia

10 maja 2022 r. uczniowie klasy czwartej,  piątej oraz szóstej uczestniczyli w wycieczce do Torunia pod opieką swoich nauczycieli (Justyny Drajkowskiej, Joanny Lis, Norberta Pałysy oraz Małgorzaty Rackiej).

Najpierw uczniowie brali udział w seansie w Planeterium, który nosił tytuł „Cudowna Podróż”. Była to 40-minutowa animacja, pokazująca jak z bliska wygląda Księżyc, Słońce oraz planety Układu Słonecznego. Młodzież dowiedziała się, dlaczego na Jowiszu trwają wieczne wichury, ile księżyców ma Mars i z czego zbudowane są pierścienie Saturna. Była też niezwykła historia Wielkiej Niedźwiedzicy, w którą zamieniła się grecka bogini Kalisto oraz lekcja poglądowa  na temat różnych gwiazdozbiorów na nocnym niebie. A wszystko to pokazywane na sferycznym ekranie – suficie budynku.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Żywego Piernika, gdzie w magiczny sposób zostali przeniesieni do średniowiecza. Pod okiem „Mistrza Piernikarskiego” oraz „Uczonej Wiedźmy Korzennej” zostali zapoznani z wszelkim rytuałami związanymi z wypiekiem piernika. Na koniec wizyty własnoręcznie przygotowały ciasto, aby później przy użyciu drewnianych form wypiec z niego toruńskie specjały.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Jest to interaktywne centrum, które promuje nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody.

Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni oraz wzbogaceni o nowe, ciekawe doświadczenia. Z entuzjazmem dzielili się wrażeniami po przebytej wycieczce. Zdjęcia kliknij