XIII Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek za nami. Grand Prix dla zespołu wokalnego Viva la Musica ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku

20 stycznia, w piątek, odbył się XIII Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany corocznie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, Parafię pw. św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia w Rogozinie i Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. W tym roku rywalizowało ponad stu młodych artystów z Płocka i powiatów płockiego oraz sochaczewskiego.

Nagrodę Grand Prix zdobył zespół wokalny Viva la Musica ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku, prowadzony przez Małgorzatę Podwójci. Wykonawcy z tej szkoły zebrali najwyższe trofea. W kategorii solistów najlepsza okazała się Alicja Kowalska, a w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych Złotą Gwiazdę zdobył zespół prowadzony przez Romana Kusego, wicedyrektora placówki.

Młodzi muzycy z naszej szkoły zdobyli również Złotą Gwiazdę w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali: Anita Gontarek – przewodnicząca szkolnej rady rodziców i Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo. Jurorami byli: Paweł Pilichowicz – przewodniczący, Robert Krajewski i Anna Gruszczyńska – członkowie.

Patronami honorowymi festiwalu byli Sylwester Ziemkiewicz – starosta płocki i Piotr jakubowski – wójt gminy Radzanowo.

Wielką pomocą w organizacji festiwalu wykazali się – jak co roku – rodzice naszych uczniów. To oni odpowiadali za napoje i przepyszne pączki.

Pełne wyniki XI Szkolno-Parafialnego Festiwalu kolęd i Pastorałek Rogozino 2019:

GRAND PRIX

zespół wokalny Viva La Musica – Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku

KATEGORIA SOLIŚCI

1. Alicja Kowalska –  Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku (Złota Gwiazda, zwycięzca kategorii)
  2. Oliwia Zawłocka – Szkoła Podstawowa w Przeciszewie (Srebrna Gwiazda)
  3. Nina Pawlak – Szkoła Podstawowa w Podgórzu (Złota Gwiazda)
  4. Amelia Bartosik – Szkoła Podstawowa w Święcieńcu (Srebrna Gwiazda)
  5. Zofia Wilczyńska – Szkoła Podstawowa w Iłowie (Złota Gwiazda)
  6. Małgorzata Kozakiewicz – Szkoła Podstawowa w Podgórzu (Srebrna Gwiazda)
  7. Amelia Tomaszewska – Szkoła Podstawowa w Iłowie (Złota Gwiazda)
  8. Lena Dymowska – Szkoła Podstawowa w Nowej Górze (Srebrna Gwiazda)