XXVI Jesienne Biegi Przełajowe w Rogozinie

19 listopada odbyły się w naszej szkole XXVI Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości | Podgórze 2021 | Edycja wirtualna.

Corocznym organizatorem tej zawodów była szkoła w Podgórzu. W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną w kraju, organizatorzy zmienili jej formułę na wirtualną. Oznacza to, że każda zgłoszona szkoła organizowała bieg na własnym terenie. Zadaniem młodych biegaczy było pokonanie trasy 700 metrów ulicami Rogozina (Słoneczna, Wiosenna, Strażacka).

Medale i puchary wręczyli Krzysztof Czerwiński – wójt gminy Radzanowo i Katarzyna Kobrzyńska – wice dyrektor Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie

Szkoła Podstawowa w Podgórzu jako główny organizator zapewniała nagrody: medale w każdej kategorii dla każdej ze szkół oraz pamiątkowy puchar.

W sportowe świętowanie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyło się 16 szkół,  w tym nasza. Łącznie pobiegło 1213 zawodników –  593 dziewcząt i 620 chłopców.

Zwycięzcami okazali się:

Kategoria dzieci (2009/2010)

Dziewczęta:

1.Olesik Nikola

2.Bińkowska Amelia

3.Piotrowska Natalia

3.Milczarek Maja

Chłopcy:

1.Chybiński Wiktor

2.Paduchowski Krzysztof

3.Wojciechowski Stanisław

Kategoria młodzież (2007/2008)

Dziewczęta:

1.Kalińska Kinga

2.Mazur Anna

3.Baranowska Anna

Chłopcy:

1.Pietrzak Kuba

2.Nowak Bartek

3.Murawski Krystian

Koordynatorami zawodów byli szkolni nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Zalewska i Norbert Pałysa. Pomagali: Justyna Drajkowska i Kamila Zielińska.

Podziękowania kierujemy też pod adresem strażaków i policji za zabezpieczenie zawodów oraz dziewczętom z klasy siódmej za przygotowanie trasy.

Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu w Płocku i Gminie Mała Wieś za sfinansowanie nagród.

Galeria zdjęć kliknij