Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dostaliśmy maszt flagowy

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie, podczas akademii z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości miało miejsce wyjątkowo uroczyste podniesienie flagi. Teren przy szkole wzbogacił się bowiem o maszt flagowy, na którym powiewać będzie odtąd biało-czerwona flaga Rzeczpospolitej Polskiej 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Uroczystego podniesienia flagi dokonał Piotr Jakubowski – wójt Gminy Radzanowo, który podczas szkolnej akademii powiedział, że „wolność nie jest nam dana raz na zawsze, dlatego należy ją szanować, pielęgnować i walczyć o nią, gdy jest zagrożona”.

Wiersze i piosenki okolicznościowe przedstawiał szkolna młodzież, przygotowana przez nauczycieli: Agnieszkę Wójcik, Marlenę Kącicką i Norberta Pałysę.

Zakup i montaż masztu wraz z flagą i tablicą pamiątkową został sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. To zaangażowanie Mieszkańców naszej gminy, którzy oddawali swoje głosy w kampanii programu, przełożyły się na lokalizację projektu na naszym terenie.

Projekt miał na celu integrację lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu. Społeczność rogozińskiej placówki oświatowej ma odtąd bardzo godne miejsce służące podtrzymywaniu tradycji narodowej, pielęgnowaniu polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Zdjęcia kliknij