Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Z poezją im do twarzy, czyli konkurs recytatorski i łamańce językowe w naszej szkole

Z poezją im do twarzy, czyli konkurs recytatorski i łamańce językowe w naszej szkole

28 lutego w Szkole Podstawowej im. Cz. Hinca w Rogozinie odbył się szkolny konkurs recytatorski. Jego celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie zdolności językowych.

Uczniowie z klas I-III zaprezentowali się w konkursie zatytułowanym „W krainie wierszy Jana Brzechwy”, natomiast młodzież naszej szkoły (klasy IV-VIII) wystąpiła w konkursie pod nazwą „Znamy poezję Władysława Broniewskiego”. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem i wrażliwością na piękno poezji.

Komisja, biorąc pod uwagę pamięciowe opanowanie wybranego tekstu, interpretację i kulturę słowną oraz ogólny wyraz artystyczny, zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc:

– w klasach I-III:

I miejsce – Miłosz Zalewski, klasa I b

II miejsce – Alan Milczarek, klasa I a

III miejsce – Ignacy Kwiatkowski, klasa III

Wyróżnienie otrzymała uczennica z klasy II: Emilia Świgońska i uczeń klasy I b: Wiktor Goszczyński.

– w klasach IV-VIII:

I miejsce – Marcin Cichocki, klasa VIII

II miejsce – Iga Bielas, klasa VI

III miejsce – Anna J., klasa VI 

Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy V: Dominika Żółtowska i Amelia Sobczak.

Serdecznie gratulujemy wszystkich uczestnikom konkursu.

Tego dnia odbyła się również akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Swoją obecnością zaszczycił nas Piotr Jakubowski – Wójt Gminy Radzanowo.

Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Przypomina ono o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi.

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego uczniowie zaprezentowali trudne łamańce językowe. Piotr Jakubowski podjął wyzwanie i na pytanie: „Kto powtórzy całą bajkę?” bezbłędnie zadeklamował „Było sobie trzech Japońców”. Występ pana wójta został nagrodzony przez dzieci wielkimi brawami.

Dziękujemy polonistce Oldze Sawickiej za wymyślenie konkursu i jego realizację, jurorkom Małgorzacie Majewskiej, Annie Śliwińskiej i Agnieszce Wójcik, Marlenie Kącickiej za przygotowanie dekoracji oraz Norbertowi Pałysie za przygotowanie oprawy muzycznej.

Skip to content