Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 24 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe.

Najbardziej wzruszającym momentem było jednak pożegnanie klasy ósmej, która tego dnia po raz ostatni przekroczyła próg Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie.

Stypendia finansowe wręczył najlepszym Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo. Uczniów z klas IV-VIII, którzy osiągnęli w tym roku szkolnym średnią 4,75 i wyższą, było aż dwudziestu dziewięciu. Wójt Jakubowski pogratulował wszystkim dzieciom wytężonej pracy i podziękował rodzicom i nauczycielom za trud wkładany w kształcenie i wychowanie najmłodszego pokolenia.

Zaświadczenia otrzymały też dzieci z Ukrainy. Od kwietnia tego roku uruchomiliśmy dla nich oddział przygotowawczy. Przez trzy miesiące uczyły się intensywnie języka polskiego i angielskiego. Niektóre z nich owoce swojej pracy zaprezentowały podczas akademii.

W tym roku wręczyliśmy też specjalne nagrody dla uczniów i szkolnych organizacji (np. harcerze i zuchy), którzy wykazali się nieszablonowymi zainteresowaniami i pasją w działaniu.

Zdjęcia kliknij