Zakończył się IX Festiwal Chórów „Cantate Rogozino”

8 lipca odbyła się IX edycja Festiwalu Chórów „Cantate Rogozino”. Wzięło w nim udział sześć zespołów z powiatu płockiego, gostynińskiego i żuromińskiego. Śpiewacy zmagali się w dwóch kategoriach: chóry senioralne i chóry wielogłosowe.

Jury w składzie Małgorzata Podwójci (przewodnicząca), ksiądz Franciszek Kuć i Norbert Pałysa (członkowie) oceniało wykonanie pieśni religijnych, patriotycznych i repertuaru dowolnego.

KATEGORIA CHÓRY SENIORALNE

1. I miejsce – Vox Maiorum (dyrygent Michał Pilichowicz)
  2. II miejsce – Złota Jesień chór Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie (dyrygent Robert Majewski)
  3. III miejsce – Bielszczanie chór Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku (dyrygent Jerzy Gawliński)

KATEGORIA CHÓRY WILOGŁOSOWE

1. I miejsce – Arce Cantores chór miasta Gostynin (dyrygent Michał Pilichowicz)
  2. II miejsce – Sonata chór nauczycielski z Żuromina (dyrygent Grzegorz Dramiński)
  3. III miejsce – Eklezja chór parafii pw. Św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie (dyrygent Mariusz Misiak)

GRAND PRIX WÓJTA GMINY RADZANOWO Piotra Jakubowskiego (najlepszy chór festiwalu)

Vox Maiorum (dyrygent Michał Pilichowicz)

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda św. Faustyny za najlepiej wykonaną pieśń religijną – Złota Jesień chór Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie (dyrygent Robert Majewski)

Nagroda im. Czesława Hińca za najlepiej wykonaną pieśń patriotyczną – Arce Cantores chór miasta Gostynin (dyrygent Michał Pilichowicz)

Małgorzata Stępniak – wyróżnienie

Patronat nad festiwalem objęli: Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki i Piotr Jakubowski Wójt Gminy Radzanowo.

Organizatorzy: Parafia pw. św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie i Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Specjalne podziękowania dla pani Anety Rutkowskiej za koordynację przygotowań festiwalowych.

Zdjęcia kliknij