Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Zdobyliśmy główną nagrodę w konkursie „Bohaterowie niepodległej”.

Zdobyliśmy główną nagrodę w konkursie „Bohaterowie niepodległej”.

Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie zdobyła główną nagrodę w konkursie „Bohaterowie niepodległej”, zorganizowanym przez Fundację „Młodzi Razem”.
7 grudnia 2018 r w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się podsumowanie Projektu „Bohaterowie niepodległej”. W uroczystości wzięli udział: Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki, Tomasz Kominek- Dyrektor Delegatury w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Ewa Kowalak– Radna Powiatu Płockiego, Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku.
W tym roku Fundacja Młodzi Razem realizowała projekt pn. „Bohaterowie niepodległej”, którego celem było zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz lokalnej społeczności tematyką związaną z Narodowym Świętem Niepodległości, jego historią oraz stworzenie zbioru materiałów prezentujących historie osób oraz wydarzeń, które przyczyniły się do odrodzenia niepodległej

W ramach projektu powstała publikacja pn. „Bohaterowie niepodległej”. W publikacji znajduje się 15 historii upamiętniających ludzi oraz wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, szczególnie w aspekcie historii, pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej oraz regionalnej. Są to bohaterowie Ziemi Płockiej, których historię spisały dzieci i młodzież przy wsparciu nauczycieli i dorosłych, biorących udział w projekcie pn. „Bohaterowie niepodległej” współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Publikacja ta jest okazją, aby opowiedzieć o tych, z których jesteśmy dumni. A mieliśmy w ostatnim 100-leciu wielu bohaterów. Wszyscy z nich mieli marzenia i energię, dzięki której zmieniali świat. Pod okupacją, zaborami, w czasach komunizmu – zawsze marzyli o wolności.

 

W ramach projektu przeprowadzono konkurs w którym nagrodzonych zostało 15 prac przygotowanych przez dzieci i młodzież, pod kierunkiem nauczycieli i edukatorów.

Zadaniem grup uczestniczących w projekcie było samodzielne przygotowanie i prezentacja przed lokalną społecznością wydarzeń np. akademii, występów, apeli związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w aspekcie historii, pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej oraz regionalnej.

W ramach konkursu przyznano 6 nagród głównych – równorzędnych oraz 9 wyróżnień. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Laureaci Konkursu pn. „Bohaterowie Niepodległej”

 

 1. Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie za pracę „Czesław Hińc (1899 – 1940)” wykonaną przez grupę uczniów szkoły pod kierunkiem Roberta Majewskiego i Kamili Zielińskiej.
 2. Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach za pracę „Wywiad z Zofią Mijakowską – Kobietą, która przeżyła 100 lat niepodległości” wykonaną przez uczennice szkoły: Maję Pych, Klaudię Piecką, Magdalenę Cichosz, Zofię Durmaj i Wiktorię Malejko pod kierunkiem Magdaleny Durmaj i Ewy Makowskiej.
 3. Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku za pracę „Płocczanki dla Niepodległej” wykonaną przez uczniów szkoły: Kamila Dółkowskiego, Aleksandrę Kalinowską, Sylwestra Mierzejewskiego, Julię Mikucką, Sandrę Osińską, Joannę Załęską i Oliwię Żaglewską pod kierunkiem Elżbiety Kaźmierskiej.
 4. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Radzanowie za pracę „Poprzez bohaterstwo do wolności w Gminie Radzanowo” wykonaną przez Drużynę Starszoharcerską „Wędrowne Ptaki”: Karolinę Sepiołę, Dorotę Wolińską, Jagodę Przedpełską, Aleksandrę Rutkowską, Julię Bigos, Oliwię Wołosz, Dominikę Padzik, Martę Organiak, Kingę Sepiołę, Olgę Florczak i Macieja Bohdana pod kierunkiem Jolanta Sochacka.
 5. Szkoła Podstawowa im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi za pracę „Siedmiu Wspaniałych – bohaterowie niepodległości z okolic Małej Wsi” wykonaną przez uczniów szkoły: Barbarę Filińską, Jaśminę Grzelak, Zuzannę Kamińską, Natalię Kopczyńską i Karola Serwińskiego pod kierunkiem Andrzeja Jeznacha
 6. Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku za pracę „Płoccy działacze Solidarności” wykonaną przez uczniów gimnazjum: Magdalenę Graczyk, Zuzannę Bartosiak, Marię Dorobek, Michalinę Jarocką i Mateusza Hawryś pod kierunkiem Katarzyny Strożek – Ziółkowskiej

Wyróżnienia w Konkursie otrzymali:

 1. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Radzanowie za pracę „Chwała Bohaterom! Wszystkim Mieszkańcom Gminy Radzanowo – niewinnym ofiarom wojny, przemocy i prześladowań, którzy zginęły podczas działań wojennych w obronie Polski ” wykonaną przez grupę uczniów szkoły pod kierunkiem Jolanty Sochackiej.
 2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego za pracę „Niezłomni w drodze do Niepodległości – Włodzimierz Garbolewski pierwszy w odrodzonej Polsce starosta sochaczewski” wykonaną przez grupę „Stokrotki”: Julię Bednarską, Oliwię Fabiniak, Patrycję Janiak, Aleksandrę Januszewską, Zofię Kawecką, Antoninę Kujawę, Joannę Orzechowską, Andżelikę Oziemblewską, Annę Piecką, Maję Podgórską, Nikolę Rześną, Michalinę Stobnicką i Wiktorię Wołek pod kierunkiem Zofii Wawrzyńczak i Małgorzaty Tomali.
 3. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszogrodzie – Filia w Rębowie za pracę „Rębowianie dla Niepodległej” wykonaną przez Katarzynę Madany pod kierunkiem Małgorzaty Madany.
 4. Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym za pracę „Bohaterowie niepodległej Polski na Ziemi Sierpeckiej – Bracia Henryk, Edward i Felicjan Tułodzieccy” wykonaną przez uczennice szkoły: Katarzynę Błażejewską, Weronikę Kisielewską i Sylwię Sawicką pod kierunkiem Małgorzaty Korpolińskiej i Anity Marlęgi.
 5. Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym za pracę „Bohaterowie niepodległej w Gminie Sierpc” wykonaną przez grupę „Mali Historycy”: Amelię Marlęgę, Weronikę Sosnowską, Jakuba Piórkowskiego, Piotra Piórkowskiego, Kingę Rososińską, Gabrielę Milewską pod kierunkiem Anity Marlęgi i Małgorzaty Korpolińskiej.
 6. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku za pracę „Bohater Płocka – Tadeusz Zygmunt Jeziorowski” wykonaną przez grupę uczniów szkoły pod kierunkiem Joanny Winiarskiej.
 7. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku za pracę „Antoni Gradowski – symbol udziału harcerzy w obronie Płocka” wykonaną przez grupę uczniów szkoły pod kierunkiem Joanny Winiarskiej.
 8. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Radzanowie za pracę „W hołdzie Druhom Strażakom Ziemi Płockiej” wykonaną przez druhny i druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Radzanowie pod kierunkiem Moniki Ulickiej i Pawła Gackowskiego.
 9. Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie za pracę pn. „Śladami przeszłości – Warszawa utraconego dzieciństwa – wspomnienia” wykonaną przez grupę uczniów szkoły pod kierunkiem Kamili Zielińskiej.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego

Skip to content