Żegnaj szkoło! Witajcie góry, morze, jeziora i lasy

Nadeszła chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego.Dzisiaj pożegnaliśmy szkołę i powitaliśmy letnią kanikułę. Okolicznościowe słowa do zebranych skierowali dyrektor ZSP w Rogozinie Robert Majewski i przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Kukawska.

Dyrektor szkoły, Robert Majewski, dziękując dzieciom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły, powiedział:

„Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały was na mieliznę albo na głęboką wodę. Ale zawsze kroczyliście do przodu. Dziękuję wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratuluję wysokich wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, występów muzycznych i tanecznych na wielu scenach, organizacji wystaw plastycznych, angażowania się na rzecz szkoły i innych instytucji, oraz co jest tak ważne w pomoc koleżeńską.”

Specjalne słowa skierował do ósmoklasistów:

„Zapewne lata spędzony w murach naszej szkoły zostaną w pamięci każdego z was. Wasi nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, wyzwalali do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Jestem głęboko przekonany, że docenicie w niedalekiej przyszłości to wszystko czego w SP im. Czesława Hińca nauczyliście się. Życzę wam byście zawsze osiągali cele które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas.”

Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za całoroczny trud. Szczególne słowa podziękowania skierował pod adresem Gminy Radzanowo i wójta Sylwestra Ziemkiewicza za wsparcie działalności placówki oraz Rady Rodziców za zaangażowanie się w prace na rzecz szkoły i poszczególnych klas.

Swoje wystapienie zakończył życzeniami:

„Uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły, życzę aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki. Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu i czasami także potrzebnego „nic nie robienia”, a także podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi. Życzę aby wakacje – ten długo oczekiwany czas – dały wszystkim dużo radości, i aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 2 września.”

Po części oficjalne nastąpiło wręczenie nagród, wyróżnień i świadectw.