Zimowe kodowanie na dywanie

Choć za oknem zimy nie widać, to „Zajączki” z Samorządowego Przedszkola w Rogozinie,  kontynuując cykl zajęć z „Kodowania na dywanie”, po raz drugi uczestniczyły w zabawach z kodowaniem. Zajęcia pobudziły wyobraźnię dzieci oraz wpłynęły na rozwój logicznego myślenia, pamięć, koncentrację uwagi i koordynację ruchową. Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych.

Dla dzieci były to cenna lekcja analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań. Ten sposób pozyskiwania wiedzy przyniósł  bardzo dużą różnorodność i zachęcił dzieci do bycia uważnym i pobudził je do działania.

Dzięki kodowaniu przedszkolaki uczyły się lepiej rozumieć otaczający je świat i zachodzące w nim zmiany. Kolejne zajęcia z kodowania już niebawem.