Zrób pauzę na muzykę. Zmuzykowani w przedszkolu i w szkole

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie odbywają się cyklicznie warsztaty edukacyjno-umuzykalniające dla przedszkolaków i dzieci szkolnych.

18 kwietnia odbyły się drugie zajęcia zatytułowane „Ludowo i kolorowo”. Podczas audycji dzieci usłyszały możliwości brzmieniowe akordeonu i klarnetu oraz wspólnie zatańczyły polkę, przy której bawiły się znakomicie. Uczniowie zastanawiali się, czy jest to polski taniec. Okazało się, że polka przywędrowała do nas z Czech.

Prowadzący zaprezentowali folklorystyczne utwory pochodzące z różnych regionów Polski, część z nich wykonali wspólnie z uczniami. Na koniec dzieci dowiedziały się kim był kompozytor Witold Lutosławski.

Dziękujemy panu Konradowi i panu Marcinowi za piękne i pouczające warsztaty muzyczne.