Zuchy i harcerze wzięli udział w rajdzie „Motława”

Drużyny harcerska Wilcza Wataha i  drużyna zuchowa Lisia Gromada wyruszyły na rajd „Mołtawa”, którego organizatorem była drużyna harcerska Sfora z Blichowa.

Dzieci i młodzież wyruszyli w trasę w sobotę rano. Czekało na nich trzynaście kilometrów marszu z różnymi zadaniami. Zuchy z Lisiej Gromady, przed wyruszeniem na trasę, zwiedzały Muzeum Etnograficzne w Bulkowie.

Na trasie obie drużyny miały różne zadania, np. pierwsza pomoc, pytania z wiedzy harcerskiej, test na sprawność.

Po ciężkiej wędrówce, czekał na nich pyszny obiad. Po posiłku zorganizowano „świeczkowisko”, gdzie honorowym gościem była Katarzyna Nowakowska ps. „Kasia” – żołnierka batalionu pancernego Armii Krajowej „Golski”,  która przeżyła Powstanie Warszawskie. Zuchy i harcerze z uwagą i zaciekawieniem słuchali jej interesujących historii i anegdot.

Wieczór zakończył się wspólnym śpiewem pieśni harcerskich i potańcówką z druhną Iwoną.

Dobrze było się spotkać na harcerskim szlaku! Czuwaj!

Opiekunami naszych zuchów i harcerzy są szkolni nauczyciele: Justyna Drajkowska, Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski. Dziękujemy!

Relacja zdjęciowa kliknij