Żywa lekcja historii w starożytnym Rzymie

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła „ żywa lekcja historii”. Była ona zorganizowana dla uczniów wszystkich klas.

Aktorzy w bardzo ciekawy sposób prezentowali kulturę starożytnego Rzymu. Stanowiło to krótką i niewątpliwie przyjemną lekcję historii oraz utrwalenie pewnych wiadomości z podstawy programowej. Zaprezentowano m.in. typowy strój ówczesnego Rzymianina, przypomniano ustrój hierarchiczny oraz podział warstw społecznych na pospólstwo, plebs i patrycjuszy. Kilku ochotników czynnie pomogło w prezentacji. Wybrany uczeń miał okazję poczuć się jak prawdziwy rzymski wojownik, gdyż mógł założyć zbroję, a nawet zaprezentować broń, jaką się kiedyś posługiwano. Pojawiły się również elementy mówiące o walkach gladiatorów na arenach, czy prześladowaniu chrześcijan.

Cała lekcja żywej historii miała raczej charakter żartobliwy, lekki, ale przede wszystkim dydaktyczny.