Bartosz Jezierski i Piotr Szczepański wyróżnieni na międzynarodowym konkursie matematycznym

Dwaj uczniowie klasy V – Bartosz Jezierski i Piotr Szczepański – otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Obaj chłopcy uzyskali wysoki wynik 89.50 pkt. To już kolejny sukces naszych młodych matematyków. W ubiegłym roku szkolnym Piotr Szczepański otrzymał podobne wyróżnienie w KANGURZE, a Bartosz Jezierski zdobył 2. miejsce w Lidze Matematycznej. Do konkursów obu uczniów przygotowała Małgorzata Konopacka. Gratulujemy!

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach 80-tych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W Europie został zorganizowany po raz pierwszy w roku 1990, we Francji. W Polsce patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.