Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Czy uchodźcy mają prawo uciekać do Europy? – debata

Czy uchodźcy mają prawo uciekać do Europy? – debata

Czy uchodźcy mają prawo uciekać do Europy? Pod takim tytułem odbyła się we wtorek w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie debata z udziałem osób o odmiennym poglądach na ten problem. W debacie uczestniczyli:

Monika Niedżwiecka -polonistka z Zespołu Szkół Ekonomiczno Kupieckich, aktywistka ruchów antydyskryminacyjnych,organizatorka i współorganizatorka i uczestniczka wielu akcji społecznych takich jak Żywa Biblioteka, Maraton Pisania Listów Amnesty International, Szlachetna Paczka oraz happeningów Płomień Nadziei -powstrzymajmy samobójstwa osób LGBT i ”Uchodźcy mile widziani” oraz

Mariusz Nosarzewski – członek i założyciel stowarzyszenia Federacja Młodzieży Walczącej w Płocku, stowarzyszenia „Starówka Płocka” i „Nasza Fara”, członek Rady Mieszkańców os. Dobrzyńska i Zarządu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Miasta Płocka, działacz społeczny angażujący się w akcje patriotyczne i obchody rocznicowe, uczestnik płockiego marszu „Płock przeciw imigrantom”.

Debatę prowadził Radosław Łabarzewski, reprezentujący Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – współorganizatora spotkania.

Po debacie odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Aleppo. Notatki z ciemności”, reż. Wojciech Szumowski, Michał Przedlacki. Film opowiada o wojnie w Syrii. Poniżej relacja zdjęciowa autorstwa Anny Gruszczyńskiej.

Skip to content