Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Dni Myśli Braterskiej 2019. Relacja naszych harcerzy

Dni Myśli Braterskiej 2019. Relacja naszych harcerzy

Dni Myśli Braterskiej w Bodzanowie 22-24.02.2019 r. Znaczenie Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.
Drużyna Harcerska Wilcza Wataha wybrała się do Bodzanowa. DMB rozpoczęliśmy od zakwaterowania i kolacji, następnie uczestniczyliśmy m.in wraz z Drużynami z Sikorza, Gąbina, Blichowa, Wyszogrodu w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej „Szare Melodie”. W Festiwalu podzieleni byliśmy na 2 patrole: „Wilcza Wataha” i „Silne Łosie” prezentując „Dnia pierwszego września” oraz” Miejcie Nadzieję”.
W sobotę po śniadaniu, wyruszyliśmy na trasę harcerską. Po przebyciu ok 10 km i wykonaniu różnych zadań, czekała na nas pyszna grochówka. Po obiedzie uczestniczyliśmy w warsztatach metodycznych przygotowanych przez harcerzy starszych m.in. warsztaty werbalne, warsztaty chemiczne, warsztaty historyczne. Wieczorem wystąpiliśmy w kominku patriotyczno-harcerskim z okazji DMB „Pięknie umierać i piękni żyć” , odbyło się świeczkowisko oraz wspólne śpiewanie.
W niedziele tuż po śniadaniu, ruszyliśmy do kościoła aby uczestniczyć we wspólnej mszy świętej z okazji DMB. Po mszy wróciliśmy do szkoły aby posprzątać swoje obozowisko i wróciliśmy do domów. CZUWAJ ! Poniżej relacja zdjęciowa

Skip to content