Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

„Drogi do Niepodległości” na zakończenie Rogozińskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

„Drogi do Niepodległości” na zakończenie Rogozińskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

„Drogi do Niepodległości” pod takim tytułem odbyła się uroczysta wieczornica zamykająca Rogozińskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Program uroczystości to autorski pomysł Norberta Pałysy, nauczyciela wychowania fizycznego i muzyki w naszej szkole, pasjonata historii Polski.

Na program złożyły się teksty i muzyka nawiązująca do najważniejszych wydarzeń od III rozbioru Polski, poprzez odzyskanie niepodległości w roku 1918, aż po wolne wyboru w roku 1989. Programowi towarzyszył również film autorstwa Tomasza Siekierskiego, nauczyciela informatyki. Za przygotowanie strony literackiej odpowiadała polonistka Agnieszka Wójcik. W warstwie muzycznej pomagał Jerzy Jakowski, instruktor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

W uroczystym wieczorze wzięły udział nie tylko dzieci z naszej szkoły, ale i nasi absolwenci, którzy teraz realizują swoje pasje w zespole muzycznym ADHD, działającym przy Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Radzanowski CEKiS był także współorganizatorem uroczystości. Zdjęcia: Jerzy Góralczyk. Relacja zdjęciowa kliknij

Skip to content