Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Dzień Edukacji Narodowej i pożegnanie Małgorzaty Konopackiej

Dzień Edukacji Narodowej i pożegnanie Małgorzaty Konopackiej

👩‍🏫 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji młodzież po kierunkiem Olgi Sawickiej i Norberta Pałysy przedstawiła część artystyczną, związaną z rocznicą 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej.

👩‍🏫 Nauczyciele za rok wytężonej pracy otrzymali wyróżnienia. Swoje nagrody wręczył Piotr Jakubowski Wójt Gminy Radzanowo. – Jestem pełen uznania i szacunku dla codziennego poświęcenia i zaangażowania w pracę, za Waszą życzliwość i kreatywność – powiedział, składając pedagogom okolicznościowe życzenia.

🥇Nagrody wręczył też dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie Robert Majewski. Dyrektor podkreślił wytrwałość, oddanie oraz profesjonalizm, z jakimi nauczyciele przedszkola i szkoły realizują swoje posłannictwo.

🏀 W swoim wystąpieniu podziękował też radzie gminy Radzanowo i wójtowi Piotrowi Jakubowskiemu za niedawno oddane do użytku przedszkole. Jednocześnie zaapelował do władz samorządowych, aby „poszli za ciosem i rozpoczęli działania mające na celu wybudowanie sali gimnastycznej”. – Jesteśmy jedyną szkołą w okolicy, która jest jej pozbawiona – powiedział dyrektor. – Najwyższa pora nadrobić zaległości! Wójt Jakubowski powiedział, że właśnie trwają prace i przyszłym roku zostanie zaktualizowany projekt tego obiektu. Trzymamy za słowo!

💐 Podczas uroczystości pożegnaliśmy też odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę szkoły w Rogozinie – Małgorzatę Konopacką. Pani Małgosia przepracowała łącznie 42 lata, z czego aż 37 lat w naszej szkole. W ostatnich latach uczyła głównie matematyki, choć swoją drogę zawodową rozpoczynała od nauczania języka polskiego i klas I-III.

💐 Małgorzatę Konopacka pożegnał wójt Piotr Jakubowski, Cecylia Wójcik prezes gminnego ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego, a w imieniu społeczności szkolnej zrobił to dyrektor Robert Majewski. Na koniec wszyscy odśpiewali pani Małgosi gromkie „Sto lat” i oddali jej hołd długimi brawami.

Skip to content