Jak kropka stała się inspiracją. 15 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji. Tego dnia nauczyciele z grup „Jeżyki” i „Tygryski” zaangażowały dzieci w zajęcia, które pomogły im odkryć mocne strony i dodały odwagi, aby powiedzieć o tym światu.

Tego dnia dziecięce zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach przedstawiono genezę tego święta. Dzieci wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniała świat małej dziewczynki o imieniu Vasthi. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Wspólnie z dziećmi łączyliśmy w pary takie same połówki kropek.

Jeżyki wybrały się na spacer po sali, gdzie miały łowić rozsypane na podłodze kolorowe kropki. Ze zdobytych kropek dzieci tworzyły różne obrazki. Następnie za pomocą farb ozdabiały swoje kropki – tak, aby każda była niepowtarzalna.

Było kolorowo, kropkowo i radośnie.