Klasa druga odwiedziła bibliotekę w Rogozinie

Głównym celem wizyty było zapoznanie uczniów z księgozbiorem biblioteki, sposobach rozmieszczania książek na półkach, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzanie zainteresowań czytelnictwem.

Bibliotekarka, pani Beata, w interesujący sposób opowiedziała uczniom krótką historię książki, od starożytności do współczesności. Następnie dzieci z ciekawością obejrzały najstarsze pozycje książkowe znajdujące się w zbiorach biblioteki, dwie z nich liczą sto lat. Drugoklasistów zaskoczyła również duża ilość i różnorodność książek na półkach. Szczególnie interesowały ich książki przeznaczone dla dzieci klas młodszych.

Podczas wizyty uczniowie mogli wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach, ich zadaniem było ułożyć tytuły książek w kolejności alfabetycznej. Wszyscy wzorowo wywiązali się z tego zadania.

Następnie przystąpili do samodzielnego wykonania zakładki do książki. Każda z nich była pomysłowa, kolorowa i zawierało motto z książek dla dzieci. Na koniec spotkania uczniowie obiecali, że aktywnie będą korzystać z księgozbioru biblioteki gminnej jak i szkolnej.