Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Nasi harcerze przywieźli Światełko Betlejemskie ze Słowacji

Nasi harcerze przywieźli Światełko Betlejemskie ze Słowacji

Szkolna drużyna harcerska, razem z drużynami z Radzanowa, Gąbina, Bodzanowa, Bielska, Łęgu, Gąbina wyruszyła w trzydniową wycieczkę po Światełko Betlejemskie. Wyjazd zaczął się wczesnym rankiem w piątek 13 grudnia, o godzinie 5:00. Do Białego Dunajca dotarliśmy ok. 13:00 i od razu zakwaterowaliśmy się, zjedliśmy pyszny obiad u Pani Stasi. Potem ruszyliśmy do Zakopanego, zwiedzając popularne „Krupówki”.

W sobotę z samego rana ruszyliśmy na Słowację. Najpierw zwiedzaliśmy Zamek Orawski, po tym udaliśmy się do słynnej „Tatralanadii”, czyli dużych basenach termalnych a cześć druga grupy zwiedzała Liptowskie Mikulice.

W niedzielę z samego rana udaliśmy do Zakopanego na Mszę Świętą do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, na zakopiańskich Krzeptówkach, aby odebrać światełko od Słowackich skautów.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Za pośrednictwem harcerzy światło dociera do mieszkańców miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in. Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, Marszałek Sejmu i Prymas Polski. Polscy harcerze przekazują światło również do wschodnich sąsiadów – do Rosji, na Litwę, Białoruś, Ukrainę. Czasami na zachód Niemiec i na Północ Danii.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Drużyna harcerska działa pod opiekom naszych nauczycieli: Iwony Zalewskiej i Kamila Jakubowskiego.

Zdjęcia kliknij

Skip to content