Nasi uczniowie w gronie laureatów konkursu języka angielskiego MEMORY MASTER

Spośród jedenastu uczniów z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie języka angielskiego Memory Master, aż pięcioro otrzymało tytuł laureata. Maksymalnie uczniowie mogli otrzymać 100 pkt.

Katarzyna Chyczewska – 97 pkt. – kl. 6 – Laureatka II stopnia

Michalina Malinowska – 95 pkt. – kl. 6 – Laureatka II stopnia

Bartosz Gontarek – 94 pkt. – kl. 5 – Laureat III stopnia

Natalia Krupniewska – 91 pkt. – kl. 6 – Laureatka III stopnia

Olga Kurowska – 90 pkt. – kl. 6 – Laureatka III stopnia

Gratulacje! Jesteśmy z Was dumni!

Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy uzyskali wynik powyżej 90 punktów. Uczniowie z wynikiem 90 – 94 punkty zdobywają miano laureata III stopnia, a uczniowie z wynikiem 95 – 99 – miano laureata II stopnia. Laureaci z maksymalną liczbą punktów (100 pkt) otrzymują tytuł laureata I stopnia. Uczeń z wynikiem 85 – 89 punktów otrzymuje wyróżnienie.

Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka języka angielskiego, Joanna Lis.

MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki nowej formie konkursu może być nie tylko  sprawdzona wiedza  uczniów, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób mogą oni być zachęceni  do zdobycia nowych wiadomości  i odświeżenia  już nabytych.   Każdy uczestnik konkursu miał dostęp do  darmowej aplikacji, w której   znajdowały  się wszystkie listy słów oraz dwie gry pomagające w przyjemny sposób uczyć się słownictwa. To był również świetny sposób na wykorzystanie nowoczesnych technologii na lekcji.  Konkurs odbył się na platformie TESTPORTAL, uczniowie mieli wyznaczony limit czasu (około 2 minuty) na podanie odpowiedzi.    Na konkursie pojawiły się pytania zawierające tylko materiały z listy podanych wcześniej słów. Z tego powodu nawet przeciętne osoby mogły odnieść sukces, wystarczyło tylko nauczyć się wymaganego słownictwa (lista słów była dosyć długa, zawierała 10 stron w formacie A4.)