Ślubowanie klas pierwszych

Najważniejszym wydarzeniem sobotniego Święta Szkoły było ślubowanie klas pierwszych. Do coraz liczniejszego grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie przyjęto kolejnych 27 dzieci, uczących się dwóch klasach. W tym najbardziej uroczystym dniu dla szkoły odwiedzili nas:

• Piotr Zgorzelski – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej,
  • Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo,
  • Agata Trojanowska i Krzysztof Czerwiński – radni Gminy Radzanowo,
  • Waldemar Hinc z Rodziną (syn i wnukowie naszego patrona),
  • Marcin Kuczkowski – Sekretarz Urzędu Gminy Radzanowo,
  • Ewa Kukawska – Przewodnicząca szkolnej Rady Rodziców,
  • Krystyna Hejna – reprezentująca Stowarzyszenie „Anielski Kredens”,
  • Ewa Przygoda – reprezentująca Radę Sołecką sołectwa Rogozino,

Wszyscy zaproszeni goście skierowali ciepłe słowa do pierwszaków, ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Poza słowami obdarowali pierwszoklasistów wspaniałymi suwenirami.

Uroczystość złożenia ślubowania i pasowania na pierwszaka poprzedziła piękna inscenizacja w wykonaniu dzieci z obu klas pierwszych i klasy IV (przyg. Katarzyna Kobrzyńska i Eliza Marszałek) oraz klas 2.B i 3. (przyg. Małgorzata Majewska, Krystyna Tron, Robert Majewski).

Po ślubowaniu niezastąpione mamy z Rady Rodziców przygotowały wspaniały poczęstunek: najlepsze na świecie kanapki, najpyszniejsze ciasto i napoje. Wszyscy, którzy przybyli na Święto Szkoły mieli okazje spotkać się i porozmawiać.

Warto dodać, że w tym roku szkolnym brać szkolna liczy 130 uczniów. W ciągu ostaniach 4 lat zanotowaliśmy blisko 40% wzrost liczby uczniów. To efekt wzrostu zaufania środowiska do naszej szkoły. Dziękujemy!

Poniżej relacja zdjęciowa. Fot. Anna Gruszczyńska. Zdjęcia dla rodziców możliwe do skopiowania u Elizy Marszałek – wychowawcy klasy 1.A.