Święto Niepodległości w przedszkolu

Data 11 listopada 1918 roku jest niezwykle ważna w historii Polski, ponieważ symbolizuje odzyskanie niepodległości i przywrócenie granic naszego kraju po 123 latach zaborów. Święto Niepodległości ustanowione zostało jako święto narodowe dopiero w kwietniu 1937 roku.

W piątek, 10 listopada 2023 roku, przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie pod kierunkiem nauczycieli (Beaty Kisio, Anny Pałysy, Małgorzaty Padzik, Anny Strzemiecznej) przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły oraz wspólnie śpiewały patriotyczne piosenki. W akademii, w roli narratorów, uczestniczyli także rodzice.

Tego dnia cała społeczność przedszkolna włączyła się w akcję “Szkoła do hymnu” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Punktualnie o godzinie 11:11, w ramach świętowania 105. rocznicy odzyskania niepodległości, na przedszkolnej sali gimnastycznej rozbrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego.