Święto Niepodległości w szkole

Jak co roku, tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości biało-czerwone barwy ozdobiły budynek szkolny oraz przedszkolny w Rogozinie.

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia jedną z najważniejszych dat w historii polskiej. Tego dnia w 1918 r. we francuskim Compiègne podpisano rozejm, a zawarty na jego podstawie Traktat Wersalski otworzył drogę do odrodzenia państwa polskiego po 123 latach zaborów.

W ramach obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek (10.11.2023 r.), w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Wójcik i pana Norberta Pałysy zaprezentowali pouczający program słowno-muzyczny. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego.