Szkoła w Rogozinie jedną z 300 najaktywniejszych sportowo szkół w Polsce

Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie bierze udział w ogólnopolskiej akcji sportowej Pho3nix Active School, która trwa od grudnia do końca kwietnia.

Na początku regularnie wykonywaliśmy ćwiczenia zdobywając opaski sportowe. Następnie wzięliśmy sportowy udział w akcji WOŚP. Kolejnym etapem była nauka krótkiego układu tanecznego w rytmach latino.

Wykonywaliśmy również plakaty sportowe z logo pho3nix, liczyliśmy kroki z aplikacją chodząc i biegając każdego dnia oraz ćwicząc w czasie zajęć w-f.

Ostatnim krokiem będzie nagranie krótkiego filmu reklamującego nasze aktywne, codziennie  działania sportowe.

Dzięki temu szkoła dołączyła do ponad 300 szkół w całej Polsce, której działania doceniono i nagrodzono zestawem gadżetów i sprzętów sportowych takich jak znaczniki, chusta animacyjna, nakładka na bramkę z możliwością zdobywania punktów, pachołki oraz koszulka dla koordynatora.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli sportowo sobie i  szkole.

Szkolnym koordynatorem akcji jest nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Zalewska.