Uczniowie klasy II już od trzech miesięcy uczestniczą w projekcie języka angielskiego

W tym czasie dzieci otrzymały kartki bożonarodzeniowe od Turcji, wykonywały prace grupowe z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (Internet Safety Day) i ułożyły jedną z liter alfabetu związanego z tym świętem, używając swojego ciała. Każdy z krajów miał za zadanie ułożenie jednej wylosowanej litery.

Dzieci do tej pory wykonywały prace  związane z następującymi krajami: Rumunia, Łotwa, Grecja. Dowiadywały się najistotniejszych faktów oraz informacji na temat tych krajów na podstawie wyświetlanych prezentacji, piosenek, filmów, rozdawanych kart pracy. Uczyły się rozpoznawania flag, położenia na mapie, pokazywania ważniejszych miast oraz sąsiadujących państw. Poznały charakterystyczne słowa, zabawy, piosenki, tradycje, stroje, charakterystyczne dla wymienionych krajów. Układały mapy z rozsypanych puzzli (gry cyfrowe). Jednocześnie poszerzały słownictwo oraz uczyły się charakterystycznych zwrotów z języka angielskiego. Nauczyciele uczestniczący w projekcie spotykali się online, planując wspólnie poszczególne aktywności dla swoich uczniów.

Przypominamy, iż wszystkie wykonywane prace prezentowane są na stronie internetowej facebooka –The Mysterious Journey of Little Explorers.

Szkolną koordynatorką projektu jest nauczycielka języka angielskiego, Joanna Lis.