Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

W najbliższych daniach wdrożymy platformę do kształcenia na odległość

W najbliższych daniach wdrożymy platformę do kształcenia na odległość

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
(proszę przeczytajcie całość)

Ze względu na przedłużającą się pracę szkoły w trybie kształcenia na odległość, w najbliższych dniach wdrożona zostanie dla uczniów naszej szkoły platforma do e-learningu, oparta na systemie Microsoft Office 365.

Uważamy, że obecne czasy zmienią oblicze polskiej szkoły. Coraz więcej aktywności edukacyjnych, nawet po przywróceniu zajęć stacjonarnych, przejdzie do internetu. Chcemy, aby Szkoła Podstawowa w Rogozinie była gotowa na nowe czasy i należała do wiodących. Tylko nadążanie na wyzwaniami nowych czasów zagwarantuje naszym uczniom możliwie najwyższy poziom kształcenia.

Wdrożenie platformy w naszej szkole odbywa się dzięki ścisłej współpracy z władzami Gminy Radzanowo. Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo – dziękujemy!

Kilka uwag i instrukcji o wdrożeniu (przeczytajcie je z uwagą).

W jej ramach każdy uczeń otrzyma ZA DARMO do końca swojej edukacji w naszej szkole:

– dostęp do programów Microsoft Word, Exel, Power Point, Out Look i wielu innych (łącznie 27 programów);
– prywatne konto e-mail;
– wirtualny dysk o pojemności 1 terabajta;
– obsługa wszystkich programów odbywa się w jęz. polskim;

Sercem platformy jest program Microsoft Teams. To centrum pracy zespołowej, klasowej. Teamsy w jednym miejscu umożliwiają czat i naukę zdalną (wideo-lekcje tak jak np. zoom czy messenger lub skyp), spotkania w dowolnym miejscu, wysyłanie zadań i prac, rozwiązywanie testów, przesyłanie plików itd.

Co będziecie musieli zrobić:
– zalogować się na swoje konto na stronie www.office365.com
– dane do logowania dostaniecie od swoich wychowawców już w najbliższych dniach;
– w trakcie pierwszego logowania musicie zmienić hasło z pierwotnie podanego na jakieś własne; zapamiętajcie je lub gdzieś zanotujcie;
– po zalogowaniu możecie już korzystać z Worda, Exela, Power Pointa i wszystkich 27 programów z pakietu Office 365;
– aby korzystać z Teamsów trzeba ściągnąć ten program na swój komputer, klikając na ikonkę Teams (znajdziecie ją po zalogowaniu się);
– po zainstalowaniu Teamsów należy się zalogować do tego programu; login i hasło to samo co do całej usługi Office 365; pamiętajcie: login ten sam (to Wasz adres mejlowy, który dostaniecie od wychowawców i nowe hasło, które utworzyliście podczas pierwszego logowania.)
– ze wszystkich programów Office 365 w tym i Teamsów można korzystać na telefonie; oczywiście znacznie wygodniej to robić przez komputer;

I na koniec uwaga. To nowa i obszerna platforma. Nauka jej zajmie trochę czasu. Bądźcie cierpliwi. Na wszystko potrzeba czasu. W tym tygodniu my nauczyciele kończymy szkolenia.

Z poważaniem,
Robert Majewski
dyr. ZSP w Rogozinie

Skip to content