Wysokie miejsca naszych uczniów w konkursie języka angielskiego

10 października osiem osób z klasy VIII oraz IV wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „The Bat Kid”, który jest konkursem w rozumieniu ze słuchu, przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: dla klas IV, V-VI oraz VII-VIII.

Podczas konkursu uczestnicy mieli rozpoznać różne dźwięki, aranżować sytuację według usłyszanej instrukcji, dopasowywać słownictwo do odpowiednich postaci na podstawie usłyszanych wypowiedzi, wykonać zadanie z tekstem piosenki, określać, które zdania są prawdziwe, a które fałszywe, uzupełniać luki w wypowiedziach, składających się z kilku wyrazów oraz dopasować usłyszane dialogi do ilustracji. Test został pomyślany w ten sposób, aby istniała gradacja trudności od podstawowej po wykraczającą poza program szkoły podstawowej.

Czterech uczniów otrzymało tytuły laureata:

Lena Strzeszewska – kl IVb – II miejsce w kategorii klas IV(uzyskała 40 pkt/45 pkt)
Marcin Cichocki – kl VIII – II miejsce w kategorii klas VII-VIII (uzyskał 45 pkt/50pkt)
Sebastian Budnicki – Kl IVb – IV miejsce w kategorii klas IV (uzyskał 36pkt/45pkt)
Jakub Obigowski – kl VIII – VI miejsce w kategorii klas VII –VIII (uzyskał 39pkt/50pkt)

uczniów do konkursu przygotowała Joanna Lis.

Gratulujemy!