XIV Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Grand Prix dla chóru ze Szkoły Podstawowej w Łącku

XIV Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek przeszedł do historii. W tym roku rywalizowało ponad stu młodych artystów z Płocka i powiatów płockiego oraz sierpeckiego.

Nagrodę Grand Prix zdobył chór ze Szkoły Podstawowej w Łącku, prowadzony przez Jakuba Jabłońskiego.

Młodzi artyści rywalizowali w czterech kategoriach: soliści, zespoły wokalne, chóry i zespoły wokalno-instrumentalne. Wysoki poziom wszystkich wykonań sprawił, że wszyscy uczestnicy zdobyli srebrne lub złote gwiazdy (szczegółowe wyniki poniżej).

Młodzi muzycy z naszej szkoły zdobyli Złotą Gwiazdę w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych (zespół No Name, prowadzony przez Norberta Pałysę) i Złotą Gwiazdę w kategorii solistów (Julia Wincenciak, przygotowana przez Roberta Majewskiego). Srebrną Gwiazdę zdobył chór klasy trzeciej Dżem Dobry, prowadzony przez ich wychowawczynię, Małgorzatę Majewską.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczał Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo. Jurorami byli: Robert Krajewski – przewodniczący, Anna Gruszczyńska i Stanisław Psarski – członkowie.

Organizatorami XIV Szkolno-Parafialnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek byli: Szkoła

podstawowa im. Czesława Hińca w rogozinie, Parafia pw. św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Piotra Jakubowskiego – wójta gminy Radzanowo.

Pełne wyniki XI Szkolno-Parafialnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Rogozino 2019:

GRAND PRIX

chór ze Szkoły Podstawowej w Łącku

KATEGORIA SOLIŚCI

1. Patryk Szymański –  Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach (Złota Gwiazda)
  2. Zuzanna Ziemkiewicz –  Schola Parafialna w Radzanowie (Srebrna Gwiazda)
  3. Amelia Karwowska –  Szkoła Podstawowa w Radzanowie (Srebrna Gwiazda)
  4. Filip Kontniewski –  Szkoła Podstawowa w Radzanowie (Złota Gwiazda)
  5. Julia Wincenciak –  Szkoła Podstawowa w Rogozinie (Złota Gwiazda)
  6. Julia Woja – Szkoła Podstawowa w Radzanowie (Złota Gwiazda)
  7. Zuzia Ziemkiewicz – schola przy parafii w Radzanowie (Złota Gwiazda)

KATEGOIA ZESPOŁY WOKALNE