Zmień nawyki, toalety to nie śmietniki

Pracownicy Wodociągów Płockich przeprowadzili w naszej szkole warsztaty z prawidłowego korzystania z toalet. Dzieci z klas I-III uczyły się czego nie wolno wrzucać do kanalizacji:

❌ Włosów, nici dentystycznych, materiałów opatrunkowych, nawilżanych chusteczek ❌ Podpasek, pieluch, tamponów, ręczników papierowych, patyczków do uszu ❌ Bielizny, pończoch, ścierek, szmat ❌ Papierosów lub filtrów papierosowych ❌ Torebek foliowych, rękawic gumowych i prezerwatyw ❌ Leków, igieł i strzykawek ❌ Tłuszczów i olejów ❌ Resztek jedzenia ❌ Odpadów budowlanych, farb i lakierów ❌ Zużytego żwirku dla zwierząt ❌ Zabawek, korków i nakrętek, opakowań i butelek plastikowych.

Wszystkie odpady trafiające do kanalizacji przyczyniają się do zwiększenia ilości odpadów technologicznych, co przekłada się na koszt oczyszczania ścieków!