Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

#Zośkiwiara

#Zośkiwiara

25 dh „Wilcza Wataha” i „Lisia Gromada” z Rogozina, mimo pandemii, wzięły udział w propozycji programowej „#Zośkiwiara„, której celem jest popularyzowanie osoby Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz innych harcerzy Szarych Szeregów poprzez zdobycie pamiątkowej odznaki. Organizatorem jest Chorągiew Mazowiecka.
 
Przed harcerzami i zuchami stanął szereg zadań i wyzwań, które pozwoliły im podążać śladem „Zośki” i jego towarzyszy. „Poznaj”, „Działaj”, „Pamiętaj” – pod tymi hasłami kryją się kolejne płaszczyzny poznawania druha Tadeusza Zawadzkiego i Szarych Szeregów.
 
Akcja „#Zośkiwiara” dostosowana była do obecnej sytuacji w naszym kraju i na świecie. Pożądaną cechą każdego zucha i harcerza jest odpowiedzialność. Teraz nastał czas, kiedy wszyscy możemy pokazać, że jesteśmy odpowiedzialni, zostając w swoich domach. Zadania uatrakcyjnią nam ten czas, ponieważ każdy wykonuje je samodzielnie w domu, a efekt pracy przesyła liderowi swojej grupy czyli drużynowej.
 
Oto kilka propozycji do projektu: sesja zdjęciowa w wykonaniu harcerki i zuszka w scenerii wojennej, gra planszowa oraz memory w wykonaniu naszych harcerzy oraz strona tytułowa ze śpiewnika.
 
Mamy jeszcze tematyczne wykonanie piosenki „Szare szeregi.Zdjęcia kliknij

Skip to content