Wpisy z Listopad, 2018

12 listopada dniem wolnym od pracy w szkołach i przedszkolach

Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze – poinformowała w czwartek rzecznik prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

„Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze” – napisała Ostrowska w komunikacie przesłanym PAP w czwartek.

„Dzień wolny pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości” – dodała rzeczniczka.

Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Rogozinie. W roli głównej nasza szkoła

Zapraszamy Państwa do Rogozina na uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę, 10 listopada, nasze uroczystości rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny (godz. 16:00). Po mszy, uroczystość ślubowania naszej drużyny harcerskiej „Wilcza Wataha” (godz. 16:45, przed kościołem, pod tablicą upamiętniającą Bohaterów Ziemi Rogozińskiej). O godz. 17:00 wieczornica „Drogi do Niepodległości”, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Spektakl zostanie pokazany w Domu Ludowym.

Wróżki, duchy i superbohaterowie zawładnęli szkołą i przedszkolem

W ostatni dzień października duchy, wróżki, stwory i superbohaterowie wzięli we władanie całą szkołę i przedszkole. A właściwie jego część. Na sali sportowej odbył się bal przebierańców dla szkolnych dzieci i „zerówki”. Młodsze dzieci przedszkolne bawiły się w swoich salach. Zabawę zorganizował szkolny Samorząd Uczniowski pod patronatem ich opiekunki Marleny Kącickiej. Zabawą przedszkolną kierowały wychowawczynie wszystkich grup: Beata Kisio, Anna Pałysa i Kamila Zalewska.

W przedszkolu wszyscy bez wyjątku przyszli w tym dniu z uśmiechami na twarzach i dobrymi humorami . Udekorowana sala spowodowała, że nastrój zabawy udzielił nam się jeszcze bardziej. Zaczęliśmy od zabaw kołowych, które nas trochę pobudziły i zatańczyliśmy do znanego hitu Michaela Jacksona „Thriller”, mając przy tym wiele frajdy. Następnie odbyły się liczne konkursy, w których dzieci mogły wykazać się sprytem i umiejętnościami oraz rywalizować z rówieśnikami. Po wyczerpującej zabawie dzieci zasiadły do stoliczków gdzie mogły zaspokoić pragnienie jak również zjeść słodkości zakupione przez mamy z Rady Rodziców.

Szczególne słowa uznania należą się naszym ósmoklasistom. Dziewczyny i chłopcy, nie tylko przystroiły salę i zorganizowali odpowiednią muzykę, ale też przygotowali konkursy i zabawy dla najmłodszych i wspaniale zachęcali swoich młodszych kolegów do tańca i udziału w konkursowych zmaganiach.Relacja zdjęciowa kliknij

Lekcja wychowawcza ze Św. Stanisławem

„Świętemu „młodziankowi z Rostkowa” wystarczyło 18 lat życia. Żył szybko, ba, nawet się buntował, jak mówią niektórzy – na przełaj biegł do nieba.” – możemy przeczytać w artykule Gościu Niedzielnym, a Papież Polak zauważył, że życie tego świętego „szło na przełaj, aby w krótkim czasie dokonać wiele dobra”.

W dzisiejszych czasach, gdy coraz trudniej o autorytety, postać Św. Stanisława Kostki może służyć młodzieży jako wzór do naśladowania. Dlatego też katecheci z naszej szkoły, ks. Janusz Wiśniewski i Agnieszka Tyńska, zorganizowali uroczystość poświęcono patronowi młodzieży w związku z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki w Rogozińskiej parafii.

W osobie Świętego młodzież może dostrzec swoje problemy i sposoby na ich pokonywanie. Początkowo nauka sprawiała Stanisławowi trudności. W drugim jednak roku należał do najlepszych uczniów, pod koniec zaś trzeciego roku prześcignął nawet najlepszych. Zawdzięczał to nie tylko nieprzeciętnym zdolnościom, ale bardziej jeszcze pracowitości, pilności i sumienności, o czym świadczą jego notatki. Wyróżniał się też pobożnością, skromnością i umiarkowaniem. Relacja zdjęciowa z uroczystości kliknij (więcej…)