Wpisy z Grudzień, 2018

Życzenia od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie

Wiary, nadziei i miłości w Boże Narodzenie i w nowym roku życzy społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

Małgorzata Seklecka odeszła na emeryturę

Tegoroczne jasełka okazały się wyjątkowe jeszcze z jednego powodu. Po przepracowanych 45 latach, w tym 30 latach w Radzanowskiej oświacie, odeszła na emeryturę Małgorzata Seklecka, woźna oddziałowa.

Przez 30 lat pracy Pani Małgosia wychowała w przedszkolu całe rzesze podopiecznych. Dzisiaj była w pracy po raz ostatni.

Społeczność szkolna pożegnała Panią Małgosię kwiatami, życzeniami i drobnymi suwenirami. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wręczył pani Małgosi podziękowania za długoletnią pracę na rzecz oświaty w naszej gminie, podziękował za wspólnie spędzone lata i życzył wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i aby emerytura –  ten nowy rozdział w życiu pani Małgosi – był nieprzerwanym pasmem radosnych chwil.

Pani Małgosiu, będzie nam Pani brakowało! Zdjęcia z pożegnania (więcej…)

Wyjątkowe jasełka

Tegoroczne jasełka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie były wyjątkowe. Odbyły się w atmosferze smutku i zadumy. Kilka dni temu zmarł Waldemar Hinc – przyjaciel społeczności szkolnej i syn patrona, Czeslawa Hińca. Świąteczne spotkanie rozpoczęliśmy uczczenie pamięci zmarłego.

Inscenizacja, przygotowana przez katechetkę Agnieszkę Tyńską, otrzymała w tym roku wymiar poetycki i filozoficzny. Dotykała istoty świąt Bożego Narodzenia. Dziś często zdarza się, że w czasie świąt w sposób kukiełkowy spoglądamy na Boga. I Pokazujemy Go nieco happeningowego, jako pewną zabawkę. Tymczasem świętując Boże Narodzenie, jesteśmy uczestnikami jakiegoś niezwykłego paradoksu, polegającego na tym, że Bóg się rodzi, moc truchleje, czyli – Bóg, który jest odwiecznym istnieniem, rodzi się i przychodzi na świat, dlatego to Boże Narodzenie jest faktem wstrząsającym – zawiera w sobie największą sprzeczność. Jednak u Boga nie ma nic niemożliwego; Bóg przyjmuje ludzką naturę i staje się człowiekiem. Przychodzi w postaci Dziecięcia, żeby objawić się człowiekowi. Słowną część zamknęły słowa Ewangelii wg św. Łukasza, przeczytane przez księdza dra Janusza Wiśniewskiego.

Słowu towarzyszyła muzyka. Zagrał i zaśpiewał szkolny zespół No Name i solistki: Kinga Kalińska i Amelia Rutecka. Nauczyciele zaangażowani w tegoroczne jasełka: Agnieszka Tyńska, Olga Sawicka, Marlena Kącicka, Małgorzata Majewska, Norbert Pałysa, Jerzy Jakowski (CEKiS w Radzanowie), Robert Majewski. Relacja zdjęciowa z jasełek kliknij (więcej…)

Choinka w przedszkolu

17 grudnia dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Maluchy ubrane w piękne stroje, starały się jak najlepiej powiedzieć piękne wiersze i zaśpiewać świąteczne piosenki.

Organizacja przedstawienia choinkowego pozwala dzieciom rozwijać indywidualne predyspozycje i zdolności aktorskie. Dodatkowo spotkanie to było świetną okazją do integracji dzieci i rodziców. Występy nagradzane były gromkimi brawami.

Przedstawienie obserwował sam – Święty Mikołaj, który rozmawiał z dziećmi, a one nie ukrywały zadowolenia i z wielką radością, odważnie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Było bardzo wesoło.

Na koniec swojej wizyty Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Wszystkie przedszkolaki bardzo serdecznie podziękowały Mikołajowi za prezenty i zaprosiły go za rok. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Mali architekci

Budowaliśmy w szkole labirynt. Dzieci z przedszkola wzięły udział w grach konstrukcyjnych, których celem było wybudowanie labiryntu i rozwiązanie najróżniejszych zagadek logicznych. Dzieci budowały najróżniejsze konstrukcje architektoniczne. Budowano je z olbrzymich klocków. Na koniec konstrukcja okazała się wyższa niż dzieci. Pomysł nauki logicznego myślenia poprzez zabawę, był wyjątkowo trafiony. Dzieci opuszczały salę gimnastyczną zachwycone. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Bartosz Wendołowski trzeci w III Powiatowym Konkursie Informatycznym

Bartosz Wendołowski z klasy VII zajął trzecie miejsce w III Powiatowym Konkursie Informatycznym.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować w środowisku scratch „Świąteczne marzenia z okazji Bożego Narodzenia”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów, stymulowanie kreatywności i logicznego myślenia oraz kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Bartosz pracował pod kierunkiem szkolnego nauczyciela informatyki Małgorzaty Rackiej. Gratulujemy! (więcej…)

Harmonogram zajęć i transportu w dniu 21 grudnia

Szanowni Państwo!

21 grudnia (piątek), to ostatni dzień zajęć przed bożonarodzeniową przerwą świąteczną, która trwać będzie od 22 grudnia 2017 r. (sobota) do 06.01.2019 r. (niedziela). Wracamy do szkoły 7 stycznia w poniedziałek.

W najbliższy piątek, tj. 21 grudnia, nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Dzieci przychodzą do szkoły na godz. 08:00. Godziny porannego transportu autobusu dowożącego dzieci, nie ulegają zmianie. O godz. 09:00 odbędą się szkolne Jasełka.

Po Jasełkach, tj. około godz. 10:00, dzieci mogą wrócić do domu. Warunkiem jest przedstawienie wychowawcy lub opiekunowi świetlicy zgody rodzica na wcześniejszy powrót dziecka, udzielonej na piśmie.

Dzieci odjeżdżające do domu autobusem, odjeżdżają wg następującego rozkładu:

– godz. 10:15 odjazd grupy młodszej
– godz. 11:00 odjazd grupy starszej
(podział na grupy ustala opiekunka Małgorzata Pałysa)

Dzieci odwożone autobusem, które nie przedstawią zgody na wcześniejszy powrót do domu (oraz pozostałe, które nie dostarczą zgody), zostają na świetlicy i wracają do domów odbierane przez rodziców. Popołudniowy kurs autobusu nie jest przewidywany.

Istnieje możliwość pozostawienia dziecka na szkolnej świetlicy do godz. 16:30, czyli zgodnie z grafikiem pracy świetlicy.

Z poważaniem
Robert Majewski
dyrektor ZS-P w Rogozinie

Zmarł Waldemar Hinc – syn patrona naszej szkoły

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj rano, w wieku 93 lat zmarł Waldemar Hinc, syn Czesława – patrona Szkoły Podstawowej w Rogozinie.

Waldemar Hinc był absolwentem naszej szkoły, Małachowiakiem, wybitnym architektem, współtwórcą m.in. budynków ambasad Polski w Moskwie i w Helsinkach oraz siedzimy Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Na emeryturze spisywał wspomnienia, które opublikował w kilku książkach, poświęconych gminie Radzanowo, Wyszogrodowi i pracowni architektonicznej, w której pracował.

Pozostanie w naszej pamięci jako przyjaciel naszej szkoły, wspaniały gawędzisz i serdeczny człowiek. Publikujemy ostatnie zdajcie Pana Waldemara, wykonane we wrześniu 2018 roku, podczas podpisywania Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę szkoły.

Szkolni kolędnicy składali świąteczne życzenia

W środę, 19 grudnia, szkolni kolędnicy odwiedzili zakłady pracy i urzędy. Ponieśli Dobrą Nowinę o Narodzeniu Pańskim, śpiewali kolędy i składali życzenia. Dzieci odwiedziły Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza, pracowników urzędu gminy, firmę Agrobud, Bank Spółdzielczy „Mazowsze”, Starostwo Powiatowe w Płocku i redakcje Gazety Wyborczej Płock i Tygodnika Płockiego. Kolędnicy składali życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej. Wszędzie spotkali się z gorącym przyjęciem. Wrócili obdarowane słodyczami i drobnymi suwenirami.

W tegorocznym kolędowaniu uczestniczyły dzieci z klas I, IV, Va, Vb, VI i VII, przygotowane przez nauczyciel: Małgorzatę Majewską, Norberta Pałysę, Jerzego Jakowskiego (CEKiS w Radzanowie) i Roberta Majewskiego. (więcej…)

Nasi harcerze przywieźli ze Słowacji Betlejemskie Światełko Pokoju

Szkolna drużyna harcerska, razem z drużynami z Radzanowa, Gąbina, Bodzanowa, Bielska, Łęgu, Sikorza wyruszyła w trzydniową wycieczkę po Światełko Betlejemskie. Wyjazd zaczął się wczesnym rankiem w piątek 14.12.2018 r, o godzinie 5:00. Około godziny 13:00 harcerze dotarli do Krakowa, tam zwiedzali miasto oraz odwiedzili Muzeum Armii Krajowej. Następnie wyjechali na obiado-kolację do miejsca noclegowego w Białym Dunajcu. Po kolacji udali na wieczorną wyprawę po okolicy. W sobotę zaczęli dzień od wyjazdu do Zakopanego, tam zwiedzali „Krupówki” oraz udali się na przejazd kolej linową – torową Gubałówkę. Po tym pojechali na Termy do Szaflar. Wieczorem odbyło się ognisko harcerskie. Ostatniego dnia wczesnym rankiem harcerze wyruszyli na Słowację, do miejscowości Poprad, aby odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczystość przekazania miała miejsce podczas wspólnej, słowacko-polskiej Mszy Św.
Po mszy harcerze udali się w podróż do domu, późnym wieczorem wrócili do Płocka. Szkolnymi harcerzami opiekowali się druhowie: Iwona Zalewska i Kamil jakubowski.
 
Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.
 
Znaczenie:
 
Za pośrednictwem harcerzy światło dociera do mieszkańców miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in. Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, Marszałek Sejmu i Prymas Polski. Polscy harcerze przekazują światło również do wschodnich sąsiadów – do Rosji, na Litwę, Białoruś, Ukrainę. Czasami na zachód Niemiec i na Północ Danii.
 
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Relacja zdjęciowa z wyjazdu kliknij

(więcej…)

Go to Top