Wpisy z Styczeń, 2019

Harmonogram zajęć i transportu w piątek, 25 stycznia

25 stycznia (piątek), to ostatni dzień zajęć przed feriami zimowymi, które trwać będą od 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) do 10 lutego 2019 r. (niedziela). Wracamy do szkoły 11 lutego, w poniedziałek.

W najbliższy piątek, tj. 25 stycznia, odbędzie zabawa karnawałowa. Od 9:00 do 10:30 dla klas I-III i od 11:00 do 13:00 dla klas IV-VIII.

Po swojej zabawie dzieci będą mogły wrócić do domów. Warunkiem jest przedstawienie wychowawcy lub opiekunowi świetlicy zgody rodzica na wcześniejszy powrót dziecka, udzielonej na piśmie.

Dzieci odjeżdżające do domu autobusem, odjeżdżają wg następującego rozkładu:

– godz. 10:45 odjazd dzieci z klas I-III;
– godz. 13:15 odjazd pierwszej grupy dzieci z klas IV-VIII;

– godz. 14;15 odjazd drugiej grupy dzieci z klas IV-VIII;
(podział na grupy ustala opiekunka Małgorzata Pałysa)

Dzieci odwożone autobusem, które nie przedstawią zgody na wcześniejszy powrót do domu (oraz pozostałe, które nie dostarczą zgody), zostają na świetlicy i wracają do domów odbierane przez rodziców.

Istnieje możliwość pozostawienia dziecka na szkolnej świetlicy do godz. 16:30, czyli zgodnie z grafikiem pracy świetlicy.

Nasi wolontariusze WOŚP

Oto nasi wolontariusz, którzy przyczynili się do zebrania rekordowej kwoty 3 023, 20 zł.: Paulina Chmielewska, Wiktoria Opólska, Weronika Piątkowska, Michał Machowski, Damian Pejta, Wiktor Pietera, Bartosz Wendołowski. Dziękujemy i gratulujemy wyniku! Zdjęcia kliknij (więcej…)

„Dziecięce poczytanki” czyli starsi czytają młodszym

21 stycznia roku uczennica klasy V b, Julia Walczak, przyjmując zaproszenie przedszkolaków, rozpoczęła kolejny cykl czytelniczy dla dzieci pod nazwą „Dziecięce poczytanki – dzieci dzieciom”. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez przykład ich starszych koleżanek i kolegów.
 
Program ma też na celu współpracę z ogólnopolską akcją: „Cała Polska czyta dzieciom”, oraz uświadamianie przedszkolakom i ich rodzicom znaczenia książek w życiu człowieka i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród przedszkolaków.
 
Realizowanie przedsięwzięć rozwijających i kształtujących postawę aktywnego czytelnika jest możliwa dzięki zrozumieniu tematu i współpracy wszystkich nauczycieli naszej placówki.
 
Radość przedszkolaków we wszystkich trzech grupach i zaskoczenie było przeogromne. Julia przeczytała bajkę Braci Grimm pt.: „ O rybaku i złotej rybce”, którą zna chyba każdy.
 
Tę opowieść ludową, ukazującą nigdy niedającą się zaspokoić chciwość i pychę, po raz pierwszy spisali w 1812 roku bracia Grimm. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanego utworu, do którego wykonały również kolorowe rysunki inspirowane jego treścią.
 
Z dużą niecierpliwością czekamy na kolejny dzień, w którym zaproszenie przyjmie uczeń naszej szkoły i zagości u przedszkolaków z równie interesującą bajką. Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Nasze maluchy obejrzały spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu”

Wszystkie przedszkolaki i dzieci z klas I-III pojechały do Płocka na przedstawienie teatralne „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Występ aktorów, scenografia, treść przedstawienia oraz wyjątkowe aranżacje muzyczne zaciekawiły małych widzów.  Nagrodą dla aktorów i dowodem ogromnego zainteresowania dzieci była burza oklasków i emocje przeżywane podczas przedstawienia. Zwłaszcza najmłodsze dzieci żywo reagowały na to, co działo się na scenie. Głośno nawoływały, oklaskiwały aktorów, radośnie śmiały się w komicznych sytuacjach, a nawet witali się z aktorami, gdy ci poruszali się wśród widowni.

Spektakl bardzo podobał się dzieciom, i te z błyskiem w oku pytały, kiedy znów pojedziemy do Płockiej Szkoły Muzycznej. (więcej…)

Twoja twarz brzmi świątecznie

Twoja twarz brzmi świątecznie – pod takim tytułem zorganizowaliśmy tegoroczną edycję zabawy inspirowanej programem telewizyjnym „Twoja twarz brzmi znajomo”.
 
W szkolnym programie wzięło udział prawie sześćdziesięcioro dzieci ze wszystkich klas, w tym 39-cio osobowy zespół taneczny „Czarna magia”. Artystów oklaskiwały wszystkie klasy i dzieci przedszkolne.
 
Pomysłodawczynią i organizatorką przedsięwzięcia jest Iwona Zalewska, nauczycielka wf-u i muzyki. Więcej zdjęć kliknij (więcej…)

WOŚP 2019: rekordowa szkoła, rekordowa gmina

To niewiarygodne, ale mamy kolejny rekord – i w szkole, i w gminie. Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się zebraniem ogromnej kwoty 34 318, 54 zł. w całej gminie i 3 023, 20 zł. w naszej szkole. Rok temu były to odpowiednio: 23 589,52 zł. w gminie Radzanowo i 2 048, 51 zł. w naszej szkole. Te informacje przekazało na Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, organizator WOŚP-u na terenie gminy Radzanowo.

Sukces finansowy zawdzięczamy naszym wspaniałym wolontariuszom, działającym pod opieką Marleny Kącickiej, opiekunki Samorządu Szkolnego: Paulina Chmielewska, Wiktoria Opólska, Weronika Piątkowska, Szymon Bieńkowski, Bartłomiej Kruk, Michał Machowski, Damian Ogieniewski, Damian Pejta, Wiktor Pietera, Bartosz Wendołowski.

Sukces to też zasługa naszych małych artystów, którzy zaśpiewali, zagrali i zatańczyli podczas Radzanowskiego finału: Amelia Rutecka i zespół wokalny z klasy I, szkolny zespół muzyczny No Name i nasi absolwenci ADHD oraz zespoły tańca nowoczesnego. Dziękujemy dzieciom, nauczycielom opiekunom (Małgorzacie Majewskiej, Iwonie Zalewskiej, Norbertowi Pałysie, Jurkowi Jakowskiemu [CEKiS]) oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu występów i organizacji dowozu dzieci. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Ferie bez nudy 2019. Rozpoczynamy zapisy

Rada Rodziców i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie ogłasza zapisy na kolejna edycji naszej akcji „Ferie bez nudy”. Formularz zgłoszeniowy, oświadczenie rodziców i opiekunów oraz oświadczenie rodziców i opiekunów znajduje się na stronie szkoły, w katalogu „Dokumenty do pobrania”. Dzieci otrzymają te dokumenty w wersji papierowej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o jak najszybsze dostarczenie wypełnionych zgód do sekretariatu. O możliwości wzięcia udziału w wybranej atrakcji decyduje kolejność zgłoszeń. Wpłat można dokonać do dnia 18.01.2019 r. u wychowawców klas.

Poniżej program Ferii Bez Nudy 2019 w postaci skanu.

Zapraszamy!

Go to Top