Wpisy z Październik, 2019

Harmonogram najbliższych spotkań z rodzicami

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań z rodzicami dzieci szkolny do końca roku 2019. Uwaga – uległ on nieco modyfikacji, ze względu na przygotowywane dla Państwa szkolenie z niezwykle istotnego problemu, z jakim borykają się dzieci i zarazem rodzice – fonoholizmu, nałogowego i niekontrolowane korzystanie z telefonów komórkowych.

 

Harmonogram spotkań z rodzicami:

– 05 listopada – zebranie nie odbędzie, ze względu na zmianę formuły spotkań na indywidualne w dniu 12 listopada.

– 12 listopada (wtorek), godz. 15:00-17:00 – spotkanie z wybranymi przez nauczycieli lub chętnymi rodzicami dzieci z klas 1-7 (informację przesłano w poprzedniej wiadomości);

– 21 listopada (czwartek), godz. 16:00 – szkolenie dla rodziców „Fonoholizm, nałogowe i niekontrolowane korzystanie z telefonów komórkowych”. W trakcie szkolenia nauczyciele przedstawią rodzicom informacje o zagrożeniach na I semestr i propozycjach ocen. Pamiętajmy! Zagrożenia i propozycje ocen można na bieżąco monitorować przeglądając oceny dziecka na dzienniku Librus. Ostateczna informacja o zagrożeniach i propozycjach zostanie państwu przesłana na dzienniku Librus do 17 grudnia.

17 grudnia, wtorek, godz. 16:00 – spotkanie z wybranymi przez nauczycieli lub chętnymi rodzicami dzieci z klas 1-8.

Z poważaniem,

Robert Majewski

dyr. ZSP w Rogozinie

 

Uwaga! Ważne! Spotkanie indywidualne z rodzicami dzieci z klas od 1. do 7.

Szanowni Państwo,

w ostatnich dwóch tygodniach odbyło się szereg spotkań zespołów nauczycielskich, uczących w klasach 1-7 (klasę ósmą omówiliśmy wcześniej i odbyliśmy spotkanie z rodzicami). Omówiono na nich funkcjonowanie edukacyjne i wychowawcze poszczególnych dzieci. Dokonaliśmy dogłębnej analizy wszystkich dzieci, chcąc utrzymać dobry poziom wielu z nich i szybko zaradzić spadkowi kilkorga.

Dalszym etapem będą spotkania nauczycieli z Państwem – a konkretnie z wybranymi rodzicami dzieci, które wymagają szczegółowego omówienia ich funkcjonowania edukacyjnego i wychowawczego. W tym celu wychowawcy i nauczyciele skontaktują się z wybranymi rodzicami, zapraszając ich na spotkanie. Odbędzie się ono 12 listopada, we wtorek, w godz. 15:00-17:00. Konkretną godzinę zaproszenia przedstawią wybranym rodzicom nauczyciele.

Uwaga! Nie wszyscy rodzice otrzymają zaproszenie. Oznacza to tylko tyle, że nauczyciele, w przypadku rodziców niezaproszonych, nie widzą powodu do interwencji. Natomiast nie oznacza to, że rodzice nie zaproszeni nie mogą skorzystać ze spotkania z nauczycielami. Jeśli Ci z Państwa, którzy nie otrzymali zaproszenia jednak chcieliby spotkać się z nami, zapraszamy 12 listopada (wtorek), w godz. 15:00-17:00.

Z poważaniem,
Robert Majewski
dyr. ZSP w Rogozinie

Dzień Dyni: Odjazdy szkołobusa w dniu 31 października

W związku z zabawą szkolną w dniu 31 października (czwartek) odjazdy szkołobusa odbywać się będą zgodnie z następującym harmonogramem:

– godzina 12:45 dla dzieci z klas I-IV plus przedszkole;
– godzina 13:45 dla dzieci z klas V-VIII

– godzina 14:45 dla dzieci, które nie mogą wrócić żadnym wcześniejszym kursem.

Zabawa szkolna „Dzień Dyni” rozpocznie się po trzech godzinach lekcyjnych i trwać będzie do 12:30. Po zabawie dzieci mogą wrócić do domów (wymagana zgoda rodziców, przesłana np. na dzienniku Librus lub udzielona pisemnie wychowawcy). Dzieci bez zgody pozostają pod opieką świetlicy szkolnej do czasu czasu zakończenia zajęć, wynikającego z ich planu lekcji.

Przypominamy, że tego dnia ostatni kurs szkolnego autobusu rozpocznie się o 14:45. Późniejszy powrót do domu dziecka odbywa się za zgodą rodziców samodzielnie lub muszą Państwo odebrać dziecko samodzielnie.

Wystarczy się nie bać

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rogozinie, pod opieką Beaty Kisio i Kamili Zielińskiej, uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych „Wystarczy się odważyć” na podstawie książki Rachel Bright „Koala, który się trzymał”, zorganizowanych przez filię biblioteczną w Rogozinie.
 
Ta przezabawna książka była pretekstem do rozmów o lęku przed światem, jego zagrożeniach czy o ciekawości świata, a także do zdobycia informacji o zagrożonych gatunkach zwierząt. Zajęcia przeprowadziła bibliotekarka, Beata Kapowicka.

(więcej…)

Szkoła pamięta

25 października dzieci z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyły w projekcie „Szkoła pamięta”, zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły lokalne miejsce pamięci. Dzieci zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym Bohaterów Ziemi Rogozińskiej. Na miejscu czekał na nas zaproszony gość, Pan Tadeusz Kozłowski – syn jednego z bohaterów, który opowiedział dzieciom o okrutnych czasach wojennych. (więcej…)

Bardzo mali naukowcy

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej rozpoczęły cykl zajęć pod nazwą „Mały naukowiec”. Pierwszym doświadczeniem jakie wykonały było „Czary Mary”, w trakcie którego poznawały właściwości wody i prawa fizyki jakie na nią działają.
 
Przebieg doświadczenia:
 
1. Napełniamy szklankę lub kieliszek wodą.
2. Przykrywamy szklankę kartką papieru.
3. Szybkim ruchem odwracamy szklankę do góry dnem i zabieramy rękę.
 
Po odwróceniu naczynia, woda nie wylewa się. Jest ona utrzymywana w naczyniu dzięki działaniu ciśnienia atmosferycznego.
 
Dzielne Skrzaty były zachwycone tym doświadczeniem i już czekają na kolejne.
 
Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia jej są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Stanowią one podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych dziecka.
Nowy cykl zajęć to pomysł wychowawczyni najmłodszej grupy przedszkolnej, Anny Pałysy. Relacja zdjęciowa kliknij…

(więcej…)

Przedszkolaki w Happy Parku

Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci.
 
Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas owego pobytu w sali. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja, składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać.
 
Dzieci brały też udział w konkurencjach sprawnościowych. Z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcia, korzystając z mini pojazdów, dmuchanych skakańców, armatek na piłeczki, elektronicznych samochodów, koników.
 
Każdy kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć.
 
Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola. Uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne godziny, i już pytają kiedy ponownie tam pojedziemy. Relacja zdjęciowa kliknij…

(więcej…)

Nikola Olesik z klasy piątek druga w Biegu Tumskim

 
W ubiegły piątek, w Płocku, odbył się XVIII Bieg Tumski. Na starcie stanęło ok 300 uczniów, w tym 19 z naszej szkoły. Wszyscy dzielnie pokonali dystans 600 metrów – dla młodszych i 1200 metrów – dla starszych.
 
Drugie miejsce zdobyła uczennica klasy V, Nikola Olesik, zdobywając 2. miejsce. Wysokie miejsca czwarte zajęła dwójka innych naszych uczniów: Amelia Bińkowska z klasy V i Krystian Murawski z klasy VIb.
 
Wszystkim naszym sportowcom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
 
Opiekunami lekkoatletów byli Iwona Zalewska i Norbert Pałysa.

(więcej…)

„Wilcza Wataha” na zlocie drużyn harcerskich

Od 19 do 20 października harcerze 25. DH „Wilcza Wataha” brali udział w złazie drużyn hufca „Mazowsze” w Sikorzu. Podczas zlotu nastąpiło uroczyste wręczenie i poświęcenie sztandaru dla hufca ”Mazowsze” Płock. Jak zwykle był to bardzo aktywny, miły, integracyjny i harcerski wypad podczas którego mogliśmy zgłębić swoją wiedzę, ale także świetnie się bawić.
 
W sobotę przed południem przyjechaliśmy do Sikorza. Po zakwaterowaniu ruszyliśmy na trasę i rozpoczęliśmy grę terenową. Po powrocie z gry mieliśmy krótką przerwę na posiłek, a następnie do wyboru zajęcia tematyczne: projekcja filmu ,warsztaty sprawnościowe, nauka piosenek. Potem była kolacja, a tuż po niej „Biesiada Powstańcza” i „śpiewogranie”.
 
W niedziele wstaliśmy wcześnie rano. O godzinie 9:00 odbyła się uroczysta msza i poświęcenie sztandaru. Po mszy nastąpił apel i uroczyste wręczenie i poświęcenie sztandaru. Na koniec czekała na nas pyszna grochówka.
 
To był bardzo udany harcerski weekend. Dziękujemy gospodarzom 33. DW „Dżungla” w Sikorzu za tak ciepłe przyjęcie i świetną zabawę.
 
Czuwaj!
Opiekunami drużyny harcerskiej z Rogozina są: Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski
Relacja zdjęciowa ze zlotu kliknij…

(więcej…)

Przedszkolaki z zerówki upiekły chleb

W piątkowe przedpołudnie dzieci z grupy „Mali odkrywcy”, pod kierunkiem Kamili Zielińskiej, piekły chleb. Pieczenie poprzedzone było omówieniem historyjki pt. „Od ziarenka do bochenka”. Potem dzieci umyły ręce i z wielką ochotą zabrały się do pracy. Każde z dzieci dodawało niezbędne składniki. Po pracy zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Świeży i chrupiący smakował wszystkim tak bardzo, że dzieci prosiły o dokładki. Niebawem znów upieczemy coś pysznego.
 
Przepis na domowy chleb:
1 mąka chlebowa typ 650
5dag drożdży
otręby owsiane i pszenne
słonecznik
1 łyżka soli
3-4 łyżki oleju
 
W litrze ciepłej wody rozpuścić 5 dag drożdży. Powoli dodać 1 kg mąki. Wyrabiając, dodawać sól, 3-4 łyżki oleju, 5 łyżek otrębów pszennych. Na koniec wrzucić obsypany mąką słonecznik. Ciasto odstawić na 30-40 minut do wyrośnięcia. Piec w temp. 200 stopni Celsjusza przez ok. 50 minut. Na początku opiekać góra-dół, a potem dół. Relacja zdjęciowa kliknij…

(więcej…)

Go to Top