Wpisy z Styczeń, 2022

Znowu zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Wspaniałe wieści… ‼ Jak informuje Sztab WOŚP 2022 w Radzanowie w Rogozinie zebrano ponad 6️⃣ tyś zł, a w sumie podczas nieco ponad 7️⃣ tys. zł. Brawo 💪👏Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, Zespół ADHD, Zespół No Name, 25. Drużyna Harcerska Wilcza Wataha z Rogozina i Lisia Gromada ZHP z Rogozina, wokaliści Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, OSP Rogozino, Stowarzyszenie Anielski Kredens, Stowarzyszenie Młode Rogozino, KGW Eko-Gosposie z Brochocina, Muppety Maine Coon oraz prywatni partnerzy – oni wszyscy włączyli się w akcję! 👏❤ Dziękujemy!Za tydzień zapraszamy do Radzanowa – 30.01.2022‼❤

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Dzielne Skrzaty nagrały film z życzeniami dla swoich babć i dziadków

Najlepsze życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków składają Dzielne Skrzaty.

Odważne Krasnoludki nagrały film z życzeniami dla swoich babć i dziadków

Najlepsze życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków składają Odważne Krasnoludki.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny. Dzieci z klasy pierwszej i drugiej otrzymały odblaski

Najmłodsze dzieci z naszej szkoły otrzymały odblaski. Wręczył je Piotr Jakubowski wójt gminy Radzanowo. To część akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W ramach tego projektu dzieci co roku otrzymują gadżety odblaskowe. Tym razem otrzymali je uczniowie klasy pierwszej i drugiej.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Wzięliśmy udział w projekcie eTwinningowym „Christmas Cards Swap”

Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy czwartej oraz piątej wzięli udział w projekcie eTwinningowym „Christmas Cards Swap”. Uczniowie  wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia oraz list opisujący tradycje bożonarodzeniowe w Polsce. Następnie paczkę wysłano do rówieśników z Grecji.

Tuz przed świętami otrzymaliśmy kartki oraz list z Grecji. Dowiedzieliśmy się „z pierwszej ręki” o bożonarodzeniowych zwyczajach i  tradycjach Greków. Imienne kartki skierowane do każdego z uczniów przyniosły im wiele radości.

Koordynatorem akcji była Sylwia Witkowska, nauczycielka języka angielskiego.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Nowe laptopy w rogozińskiej szkole

Szkoła Podstawowa w Rogozinie zakupiła dziesięć sztuk nowych laptopów. Sprzęt posłuży uczniom podczas zajęć dydaktycznych lub będzie stanowić bazę rezerwową w razie konieczności prowadzenia nauki zdalnej w okresie pandemii.

– Uczniowie od 10 stycznia wrócili do szkół i nauki stacjonarnej, co oczywiście bardzo cieszy. Ale sytuacja jest niestabilna i musimy być przygotowani na każdy scenariusz – mówił na spotkaniu w Rogozinie wójt Piotr Jakubowski.

Obecnie szkoła jest zaopatrzona w pięćdziesiąt sztuk mobilnych komputerów, które są wypożyczane przez uczniów podczas zajęć online. Dziś oficjalnie laptopy zostały przekazane uczniom przez wójta gminy Piotra Jakubowskiego oraz dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rogozinie Roberta Majewskiego.

Galeria zdjęć kliknij

(więcej…)

Zmarła Magdalena Dziełakowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie w latach 2003-2008

Z ogromnym żalem zawiadamiamy całą społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie, że 10 stycznia 2022 r. zmarła Magdalena Dziełakowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie w latach 2003-2008.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek 13 stycznia, o godz. 11:00, w kościele parafialnym w Rogozinie. Po Mszy Świętej ciało Magdaleny Dziełakowskiej zostanie przewiezione na cmentarz w Imielnicy i tam będzie miała miejsce druga część ceremonii.

Magdalena Dziełakowska urodziła 9 lutego 1958 r. w Dobrzyniu n/Wisłą. W roku 1977 ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego w Płocku. W roku 1981 rozpoczęła pracę jako referent ds. gospodarki ziemią w urzędzie gminy w Brudzeniu. Na tym stanowisku przepracowała 4 lata. Od tego czasu swoje życie zawodowe związała z oświatą.

W 1988 roku ukończyła Studium Nauczycielskie w Płocku na kierunku wychowanie przedszkolne, a w 1995 roku zdobyła tytuł magistra geografii na Uniwersytecie Łódzkim.

Magdalena Dziełakowska, jako nauczycielka związała swoje życie zawodowe z gminą Radzanowo i przeszła tutaj przez niemal wszystkie stopnie kariery pedagogicznej. W latach 1985–1987 pracowała w państwowym przedszkolu w Rogozinie, jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Kolejny rok uczyła w szkole podstawowej w Białkowie. Od roku 1988 do przejścia na emeryturę w roku 2009 pracowała w szkole podstawowej w Rogozinie – najpierw jako nauczyciel nauczania początkowego, a potem geografii.

1 września 2003 roku Magdalena Dziełakowska została dyrektorem szkoły podstawowej w Rogozinie. Funkcję tę pełniła pięć lat. W tym czasie doprowadziła do rozbudowy placówki i nadania jej imienia Czesława Hińca, jednego z pierwszych dyrektorów tej szkoły i wielkiego społecznika związanego z Ziemią Rogozińską.

Po przejściu na emeryturę, jeszcze przez pewien czas, kontynuowała swoją aktywność zawodową w policealnej szkole dla dorosłych FUTURA w Płocku.

Magdalena Dziełakowska była inicjatorką powstania Stowarzyszenia „Nadzieja dla Wszystkich”, które wciąż istnieje i aktywizuje społeczność lokalną, na przykład poprzez pozyskiwanie funduszy na rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Efektem jej pomysłów było pojawienie się wielu inicjatyw społecznych, które gromadziły wokół szkoły środowisko lokalne. Te pomysły kontynuujemy do dziś.

W pamięci koleżanek i kolegów nauczycieli Magdalena Dziełakowska pozostanie osobą energiczną, która z zapałem podejmowała nawet najtrudniejsze wyzwania. Nigdy się nie poddawała, starała się doprowadzić każdą sprawę do pomyślnego końca. Żyła i pracowała na dwieście procent możliwości. Nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, nigdy nie zabrakło jej czasu dla drugiej osoby. Była też wielkim lokalnym patriotą, zaangażowanym w sprawy naszej społeczności. Praca była jej pasją, a szkoła drugim domem.

Panią Magdalenę Dziełakowską ze wzruszeniem wspominają jej uczniowie i wychowankowie, a wychowała ich kilka pokoleń. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem, pogodą ducha, otwartością i życzliwością, pokazywała im, co jest w życiu ważne i istotne. Wielu jej wychowanków wybrało drogę swojego życia, będąc zainspirowanymi przez Panią Magdalenę.

Rodzinie i Bliskim Pani Magdaleny Dziełakowskiej przekazujemy wyrazy szczerego współczucia.

Spoczywaj w pokoju!

Galeria historycznych zdjęć z Panią Magdaleną Dziełakowską kliknij

(więcej…)

Mamy laureatów w konkursie języka angielskiego

Czworo uczniów z klas VI-VII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „The Bat Kid”, który  sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Wszyscy nasi uczestnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki, a troje z nich  zdobyło punktowane miejsca:

Julia Konieczkowska (klasa VII) – trzecie miejsce (44 punkty)
Marcin Cichocki (klasa VI) – trzecie miejsce (43 punkty)
Jakub Obigowski (klasa VI) – szóste miejsce (39 punktów)

Maksymalnie można było zdobyć 50 punktów.

Uczniów do konkursu przygotowała Joanna Lis, nauczycielka języka angielskiego.

Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: dla klas IV, V-VI oraz VII-VIII. W jedenastej edycji konkursu wzięło udział 55 szkół  z całej Polski (1442 uczestników). Podczas konkursu uczestnicy mają rozpoznać różne dźwięki, aranżować sytuację według usłyszanej instrukcji, dopasowywać słownictwo do odpowiednich postaci na podstawie usłyszanych wypowiedzi, wykonać zadanie z tekstem piosenki, określać, które zdania są prawdziwe, a które fałszywe, uzupełniać luki w wypowiedziach, składających się z kilku wyrazów oraz dopasować usłyszane dialogi do ilustracji.  Słownictwo obejmuje nazwy zwierząt, ubrań, zawodów, przedmiotów codziennego użytku, środki transportu, odgłosy wykonywanych czynności, ruch uliczny, literowanie, godziny, adresy mailowe, itp. Bardzo ważna jest znajomość przyimków i pisowni wyrazów. Test został pomyślany w ten sposób, aby istniała gradacja trudności od podstawowej po wykraczającą poza program szkoły podstawowej. W zadaniach, w których wymagany jest wybór konkretnej ilości słów (np. w zadaniu z piosenką) wszelkie dodatkowe odpowiedzi są odejmowane od uzyskanej ilości punktów. Konkurs służy pomocą w czasie przygotowania do egzaminu ósmoklasisty i daje okazję do oswojenia się ze stresem egzaminacyjnym podczas jednej z najtrudniejszych jego części tj. słuchania ze zrozumieniem.

WAŻNE! Uwaga Rodzice Dzieci Przedszkolnych (prosimy przeczytać cały komunikat)!

Ze względu na awarię kotłowni w Samorządowym Przedszkolu w Radzanowie, w najbliższy poniedziałek (10 stycznia) nie będziemy mogli zapewnić dzieciom posiłków przygotowywanych przez radzanowskie przedszkole. Tego dnia przedszkole w Radzanowie będzie zamknięte.

Rozwiązanie: aby nie zamykać naszego przedszkola, proponujemy abyście Państwo tego dnia wyposażyli swoje dzieci w suchy prowiant (np. kanapki). My zapewnimy dzieciom ciepłe napoje (herbatę) oraz wodę.

Pamiętajcie: tego dnia dzieci nie zjedzą w przedszkolu ciepłego obiadu. Nasze przedszkole będzie czynne normalnie, czyli od 6:30 do 16:30.

Miejmy nadzieję, że od wtorku sytuacja wróci do normy. Będziemy o tym informować na bieżąco.Przepraszamy za kłopot.

Robert Majewski

Go to Top