Wpisy z Czerwiec, 2022

Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 24 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe.

Najbardziej wzruszającym momentem było jednak pożegnanie klasy ósmej, która tego dnia po raz ostatni przekroczyła próg Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie.

Stypendia finansowe wręczył najlepszym Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo. Uczniów z klas IV-VIII, którzy osiągnęli w tym roku szkolnym średnią 4,75 i wyższą, było aż dwudziestu dziewięciu. Wójt Jakubowski pogratulował wszystkim dzieciom wytężonej pracy i podziękował rodzicom i nauczycielom za trud wkładany w kształcenie i wychowanie najmłodszego pokolenia.

Zaświadczenia otrzymały też dzieci z Ukrainy. Od kwietnia tego roku uruchomiliśmy dla nich oddział przygotowawczy. Przez trzy miesiące uczyły się intensywnie języka polskiego i angielskiego. Niektóre z nich owoce swojej pracy zaprezentowały podczas akademii.

W tym roku wręczyliśmy też specjalne nagrody dla uczniów i szkolnych organizacji (np. harcerze i zuchy), którzy wykazali się nieszablonowymi zainteresowaniami i pasją w działaniu.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w przedszkolu

W czwartek, 23 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania starszaków.

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Piękna pogoda sprzyjała uroczystości. Na dziedzińcu szkoły przedszkolaki zaprezentowały krótką część artystyczną, mówiły wierszyki i śpiewały piosenki. Potem wszystkie otrzymały nagrody, dyplomy i wspaniałe upominki od rodziców.

Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Michał Budner z klasy ósmej wyróżniony w ogólnopolskim konkursie fizycznym

W kwietniu 2022 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie Przedmiotowym Panda 2022 z fizyki. 
W konkursie wzięło udział 240 uczniów z całej Polski. Konkurs obejmował treści nauczania z fizyki szkoły podstawowej oraz treści fakultatywne z zakresu kinematyki i dynamiki. Wysoki wynik osiągnął uczeń klasy 8A Michał Budner. Michał otrzymał wyróżnienie za zajęcie 7. 

Gratulujemy Michałowi i jego nauczycielce Jolancie Sochackiej.

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Z okazji Dnia Unii Europejskiej 9 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Z tej okazji została przygotowana gazetka szkolna, którą można podziwiać na dolnym korytarzu. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, historii i geografii krajów anglojęzycznych, koncentrując się głównie na Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Udział w konkursie miał również rozbudzić zainteresowania uczniów krajami anglojęzycznymi oraz kształtować tolerancję wobec innych państw.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-8. Wzięło w nim udział trzydziestu trzech uczestników. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne, z który musieli się przygotować do konkursu. Zadania konkursowe były przygotowane o różnej skali trudności (zamknięte oraz otwarte). Uczniowie musieli m.in. dopasować symbole poszczególnych krajów i je podpisać, uzupełnić mapę nazwami państw oraz stolic, podpisać odpowiednio atrakcje turystyczne, odpowiedzieć na pytania, połączyć postacie z opisami, dopasować słowa i wyrażenia do poszczególnych krajów, zdecydować, czy zdania są prawdziwe, czy fałszywe, uzupełnić brakujące informacje, zaznaczyć poprawną odpowiedź. Uczniowie bardzo chętnie i skrupulatnie przygotowywali się do konkursu, zadając pytania, jeżeli czegoś nie rozumieli z przygotowanych kart pracy.

Wszyscy uczniowie zmierzyli się z niełatwymi pytaniami, ale wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. W konkursie maksymalnie można było otrzymać 90 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Jakub Pikała – klasa VII (87 punktów)

II miejsce –Sebastian Piątkowski – klasa VIII (83 punkty)

III miejsce – Julia Wierzbicka – klasa VIII (78 punktów)

Zostały również wyróżnione najlepsze osoby z poszczególnych klas:

Jakub Obigowski – klasa VI (76 punktów)

Michał Pikała – klasa V (74 punkty)

Anna Jaruchowska – klasa IV (66 punktów)

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody oraz dyplomy zostaną rozdane w dniu Zakończenia Roku Szkolnego.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs powstał z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego: Joanny Lis oraz Sylwii Witkowskiej. Zdjęcia z konkursu kliknij

(więcej…)

Zakończenie roku szkolnego i przedszkolnego, harmonogram ostatniego tygodnia zajęć i dowozu dzieci do szkoły

Zakończenie roku w przedszkolu odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, o godz. 10:00, na dziedzińcu szkoły. W przypadku niepogody uroczystość odbędzie się w salach obu grup. Wówczas będzie mogło wejść tylko po jednym z rodziców/opiekunów dziecka. Przedszkole tego dnia czynne normalnie.

Zakończenie roku w szkole odbędzie się w piątek, 24 czerwca, o godz. 09:00 dla wszystkich klas. Rozdanie nagród i świadectw zostanie poprzedzone krótka akademią. Uroczystość odbędzie się na dziedzińcu szkoły. W przypadku niepogody klasa VII i klasy VIII spotkają się w sali sportowej. Tam będzie miała miejsce uroczystość pożegnania klas ósmych i akademia. Pozostałe klasy przejdą z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych i tam zostaną wręczone dzieciom nagrody i świadectwa.

W dniach 21-23 czerwca (wtorek-czwartek) zajęcia dydaktyczne w szkole będą odbywały się w godz. 08:00-11:50. Potem będą organizowane zajęcia opiekuńcze na świetlicy.

Przedszkole pracuje normalnie do 30 czerwca 2022 r.

Dowożenie dzieci do szkoły:

W dniach 21-23 czerwca (wtorek-czwartek) 2022 r.:

  • kursy poranne – bez zmian;
  • kursy popołudniowe: kurs pierwszy – 12:45, kurs drugi – 14:40;

W dniu 24 czerwca 2022 r. (dzień zakończenia roku szkolnego):

  • kursy poranne – bez zmian;
  • kursy popołudniowe: kurs pierwszy – 10:30 (dla dzieci z klas I-IV), kurs drugi – 11:30 (dla dzieci z klas V-VIII);

Marcin Cichocki z klasy szóstej zwycięzcą Ligi Przedmiotowej z języka angielskiego. Wysokie lokaty innych naszych uczniów

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie po raz kolejny zorganizowała Międzygminną Ligę Przedmiotową. Ogromny sukces stał się udziałem Marcina Cichockiego. Uczeń klasy szóstej zajął pierwsze miejsce w kategorii języka angielskiego.

Drugie miejsce z matematyki zajął Kacper Rękawiecki z klasy IV. Anna Jaruchowska (kl. IV) zdobyła czwarte miejsce w kategorii ortografia.

Pozostałe miejsca naszych uczniów:

Kacper Budnicki (kl. II) – IV miejsce (język angielski)

Lena Strzeszewska (kl. II) – IV miejsce (język angielski)

Mateusz Stachowicz (kl. IV) – VI miejsce (matematyka)

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Czwartoklasiści bezpieczni na drodze

Na godzinie wychowawczej w klasie czwartej przypomnieliśmy o obowiązujących zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci oglądały prezentację, filmy o zasadach ruchu drogowego. Przypomniały, co wiedzą i czy znają podstawowe znaki nakazu, zakazu, ostrzegawcze i informacyjne. Pokazały również, jak należy bezpiecznie przechodzić na przejściu dla pieszych, na co zwracać uwagę, jak się należy zachować, gdy jest się pieszym, rowerzystą, gdy poruszają się na hulajnodze, deskorolce, rolkach. Odgrywały różne scenki, przedstawiające realne sytuacje z życia codziennego, jak należy zachowywać się na drodze, w stosunku do innych uczestników ruchu, czego nie należy robić, co jest zabronione. ]

Czwartoklasiści poradzili sobie wspaniale z zaproponowanymi zadaniami. Pokazali również, jak należy się ubierać, aby być widocznym na drodze, zwłaszcza po zmroku, czego należy używać, gdy korzystają z różnego rodzaju pojazdów. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Wycieczka do Torunia

10 maja 2022 r. uczniowie klasy czwartej,  piątej oraz szóstej uczestniczyli w wycieczce do Torunia pod opieką swoich nauczycieli (Justyny Drajkowskiej, Joanny Lis, Norberta Pałysy oraz Małgorzaty Rackiej).

Najpierw uczniowie brali udział w seansie w Planeterium, który nosił tytuł „Cudowna Podróż”. Była to 40-minutowa animacja, pokazująca jak z bliska wygląda Księżyc, Słońce oraz planety Układu Słonecznego. Młodzież dowiedziała się, dlaczego na Jowiszu trwają wieczne wichury, ile księżyców ma Mars i z czego zbudowane są pierścienie Saturna. Była też niezwykła historia Wielkiej Niedźwiedzicy, w którą zamieniła się grecka bogini Kalisto oraz lekcja poglądowa  na temat różnych gwiazdozbiorów na nocnym niebie. A wszystko to pokazywane na sferycznym ekranie – suficie budynku.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Żywego Piernika, gdzie w magiczny sposób zostali przeniesieni do średniowiecza. Pod okiem „Mistrza Piernikarskiego” oraz „Uczonej Wiedźmy Korzennej” zostali zapoznani z wszelkim rytuałami związanymi z wypiekiem piernika. Na koniec wizyty własnoręcznie przygotowały ciasto, aby później przy użyciu drewnianych form wypiec z niego toruńskie specjały.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Jest to interaktywne centrum, które promuje nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody.

Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni oraz wzbogaceni o nowe, ciekawe doświadczenia. Z entuzjazmem dzielili się wrażeniami po przebytej wycieczce. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

„Dla Ciebie Ojczyzno…” po raz trzeci zorganizowaliśmy konkurs recytatorski

Za nami trzecia edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół i Przedszkoli, który to odbył się w naszej szkole 2 czerwca. W tym roku gościliśmy czterdziestu pięciu recytatorów z trzynastu przedszkoli i szkół podstawowych powiatu płockiego.

Uczestników jury oceniało w trzech kategoriach: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VIII. W każdej kategorii jurorzy przyznali Złote, Srebrne i Brązowe Liry oraz nagrodę Grand Prix. Recytatorów oceniało jury w składzie: Milena Kolibczyńska (kierownik Działu upowszechniania i promocji w Muzeum Mazowieckim w Płocku), Beata Kapowicka (kierownik Biblioteki Gminnej w Rogozinie) i Łukasz Jarzyński (przewodniczący jury, aktor).

Honorowy patronat na konkursem objął Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki, który wysłuchał recytacji i wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowe suweniry. W słowach skierowanych do uczestników konkursu starosta płocki zaznaczył, że o Polsce pięknie mówić można również rymem. A sam konkurs jest doskonałą okazją do zapoznania się z rodzimą poezją – ukazującą często w metaforyczny sposób naszą ojczyznę

Robert Majewski – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie – pogratulował recytatorom i przygotowującym ich nauczycielom wysokiego poziomu występów. Podkreślił wagę patriotyzmu w kształtowaniu młodego pokolenia i rolę poezji w formowaniu gustów i wrażliwości dzieci oraz młodzieży.

Podczas przerwy uczestnicy wzięli udział w pokazie zorganizowanym przez Zwierzakoluby.

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli przygotowali: Olga Sawicka (główny koordynator), Justyna Drajkowska, Anna Śliwińska, Marlena Kącicka i Norbert Pałysa.  

Pełna lista nagrodzonych:

(więcej…)
Go to Top