Wpisy z Czerwiec, 2019

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Drodzy Ósmoklasiści i Szanowni Rodzice Ósmoklasistów,

poniżej publikujemy przekazany nam przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na terenie Województwa Mazowieckiego: Harmonogram_rekrutacji 2019-2020

Zakończenie roku przedszkolnego

18 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Na początku wystąpiły dzieci z grupy najstarszej. Zaśpiewały piosenkę, wierszykami pożegnały młodszych kolegów. Potem wszystkie dzieci otrzymały nagrody, dyplomy i wspaniałe upominki od rodziców. Relacja zdjęciowa kliknij (więcej…)

Żegnaj szkoło! Witajcie góry, morze, jeziora i lasy

Nadeszła chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego.Dzisiaj pożegnaliśmy szkołę i powitaliśmy letnią kanikułę. Okolicznościowe słowa do zebranych skierowali dyrektor ZSP w Rogozinie Robert Majewski i przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Kukawska.

Dyrektor szkoły, Robert Majewski, dziękując dzieciom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły, powiedział:

„Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały was na mieliznę albo na głęboką wodę. Ale zawsze kroczyliście do przodu. Dziękuję wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratuluję wysokich wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, występów muzycznych i tanecznych na wielu scenach, organizacji wystaw plastycznych, angażowania się na rzecz szkoły i innych instytucji, oraz co jest tak ważne w pomoc koleżeńską.”

Specjalne słowa skierował do ósmoklasistów:

„Zapewne lata spędzony w murach naszej szkoły zostaną w pamięci każdego z was. Wasi nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, wyzwalali do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Jestem głęboko przekonany, że docenicie w niedalekiej przyszłości to wszystko czego w SP im. Czesława Hińca nauczyliście się. Życzę wam byście zawsze osiągali cele które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas.”

Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za całoroczny trud. Szczególne słowa podziękowania skierował pod adresem Gminy Radzanowo i wójta Sylwestra Ziemkiewicza za wsparcie działalności placówki oraz Rady Rodziców za zaangażowanie się w prace na rzecz szkoły i poszczególnych klas.

Swoje wystapienie zakończył życzeniami:

„Uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły, życzę aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki. Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu i czasami także potrzebnego „nic nie robienia”, a także podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi. Życzę aby wakacje – ten długo oczekiwany czas – dały wszystkim dużo radości, i aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 2 września.”

Po części oficjalne nastąpiło wręczenie nagród, wyróżnień i świadectw. (więcej…)

Poznajmy się. Chcę ci opowiedzieć o…

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego szkolna pedagog, Maria Wieczorek, przeprowadziła akcję profilaktyczną, dotyczącą promocji zdrowia i zdrowego stylu życia. W ramach akcji, w której wzięły wszystkie klasy, przeprowadzono konkurs „Poznajmy się. Chcę ci opowiedzieć o…”. Zadaniem każdej klasy było znalezienie tematu, o którym klasa chciałaby opowiedzieć swoim kolegom. Konkurs polegał na wykonaniu plakatu. Wszystkie klasy zostały nagrodzone upominkami o dyrektora szkoły. Były to gry planszowe, które stały się własnością całej grupy.

Akcje sfinansowano ze środków gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. (więcej…)

Alicja Murlikowska z klasy ósmej zajęła I miejsce w konkursie przyrodniczym

Uczennica klasy VIII Ala\icja Murlikowska zajęła I miejsce w konkursie „Przyrodniczy konkurs edukacyjny o Brudzeńskim Parku Krajobrazowy”, zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.

Celem konkursu było rozbudzenie świadomości ekologicznej, edukacja ekologiczna, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy i walorów przyrodniczych i historycznych Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego oraz stworzenie warunków do wypowiedzi artystycznej, a także zachęcanie do aktywnego spędzania czasu. Ala wykonała prezentację multimedialnej w formacie Power Point.

W konkursie wzięła udział również inna uczennica klasy ósmej, Julia Pastryk. Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka biologii, Małgorzata Racka. (więcej…)

Dawid Pawłowski z klasy trzeciej wyróżniony na konkursie matematycznym

Dawid Pawłowski uczeń klasy III powtórzył sukces z klasy drugiej. Również w tym roku otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny. Tym razem w kategorii Maluch skierowanej do uczniów klas III i IV. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kangur jest najpopularniejszym międzynarodowym szkolnym konkursem matematycznym, którego celem jest propagowanie kultury matematycznej. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

 

Chłopca do konkursu przygotowała nauczycielka Krystyna Tron

Smaki znane i zapomniane. Czwartoklasiści z wizytą w „Wesołej Chatce”

11 czerwca br. klasa IV wzięła udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Wesoła Chatka” z Boryszewa. Celem zajęć była integracja pokoleń oraz nauka pieczenia i gotowania. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, po czym zabrali się do pracy. Część osób przygotowywała ciasto na placuszki – racuszki babuni, tzw. sodziaki – kozy. Inni w tym czasie kroili składniki na farsz do pizzerinek oraz wyrabiali ciasto. Ostatnią potrawą były pyszne paluchy babuchy. Okazuje się, że dzieciom smakują zarówno dania znane, jak i zapomniane.
Dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w projekcie przemiłym paniom ze Stowarzyszenia „Wesoła Chatka”. Zdjęcia kliknij (więcej…)

Spotkanie z Neptunem, czyli Zielona Szkoła w Trójmieście

5, 6, 7 czerwca – to trzy gorące, pełne wrażeń i emocji dni, które część uczniów naszej szkoły spędziła w pięknym, nadbałtyckim Sopocie. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili, zapisany na liście światowego dziedzictwa UNESCO – zamek w Malborku wzniesiony przez zakon krzyżacki. Tego samego dnia, po zakwaterowaniu i obiadokolacji wszyscy udali się na spacer po plaży oraz wzięli udział w grach i zabawach przygotowanych przez opiekunów.

Kolejny dzień należał do miłośników wodnych zabaw, które miały miejsce w redzkim Aquaparku. Niebywałą atrakcją obok pływania z prawdziwymi rekinami była wizyta w Gadolandii – fascynującym świecie gadów, płazów i pajęczaków. Następnie wycieczkowicze odwiedzili Akwarium Gdyńskie. Po powrocie do Sopockiego Zdroju, czyli miejsca zakwaterowania i zjedzeniu obiadokolacji przyszedł czas na kolejny punkt programu – Sopockie Molo oraz spacer ulicą Monte Cassino.

Ostatniego dnia miało miejsce zwiedzanie gdańskiej starówki oraz rejs statkiem na Westerplatte – symbol II wojny światowej.

Pobyt w Trójmieście dostarczył uczniom wielu przygód i radości! Zdjęcia kliknij (więcej…)

Bezpieczne wakacje. Policjanci z wizytą w naszej placówce

Pod koniec roku szkolnego naszą placówkę odwiedzili policjanci. Funkcjonariusze omówili najbardziej niebezpieczne sytuacje, na które dzieci są narażone w czasie wolnym. Dzieci z uwagą wysłuchały prelekcji połączonej z pokazem, przypomniały sobie jak należy przechodzić przez ulicę, gdzie mogą bezpiecznie się kąpać, jeździć na rolkach, rowerze oraz jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. (więcej…)

Drugie miejsce Zuzi Bielas na festiwalu „Śpiewam bo lubię”

„Śpiewam bo lubię” to hasło festiwalu piosenki dla przedszkolaków, który odbył się w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Organizatorem było Przedszkole Samorządowe w Radzanowie. Na festiwalu drugie miejsce w kategorii soliści zajęła Zuzanna Bielas, natomiast wyróżnienie Natalia Jodłowska. Zadebiutowaliśmy również w kategorii zespołów – zespół pn. „Wesołe nutki” (w składzie: Nikola Rajewska, Julia Wincenciak oraz Klaudia Kwiatkowska) zdobywając wyróżnienie.
 
Dziewczynki zostały przygotowane przez panią Kamilę Zielińską oraz Annę Pałysa.
 
Festiwal Honorowym Patronatem objął Mariusza Bieniek Starosta Płocki. Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Go to Top