Wpisy z Wrzesień, 2019

Rehabilitacja dzieci z chorobą kręgosłupa z klas I-VI

Już wkrótce zaczynamy program rehabilitacyjny dla dzieci z naszej szkoły. Szczegóły na plakacie będącym załącznikiem do tej wiadomości.
 
Co prawda na plakacie zobaczycie Państwo gminę Stara Biała, ale dzięki staraniom Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza i w szkole w Rogozinie udało się zachęcić organizatorów do organizacji zajęć.
 
Rekrutacja jeszcze trwa. Kto jeszcze nie zarejestrował swojego dziecka, a chciałby to zrobić, prosimy o kontakt pod wskazanym na plakacie adresem.
 
Organizatorem programu jest Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Zgłoszenia pod numerem telefonu 24 267 84 93 lub e-mail: rehabilitacja.plock@mwomp.pl

Rozkład jazdy szkołobusa w dniu Święta Szkoły: sobota, 21 września

W celu dowiezienia chętnych uczniów na Święto Szkoły, w dniu 21 września (sobota), organizujemy dowożenie do szkoły zgodnie z następującym grafikiem:

– kurs poranny: do czasu odjazdu z danego przystanku, określonego w tygodniowym rozkładzie jazdy, należy dodać 2 godziny. Na przykład, jeśli autobus odjeżdża w dzień powszedni o godz: 7:05, w sobotę odjedzie o 9:05; jeśli odjeżdża o 7:30, w sobotę odjedzie o 9:30, itp.

– kurs powrotny ze szkoły 12:30

Święto Szkoły już w sobotę 21 września. Zapraszamy!

W sobotę, 21 września, odbędzie się kolejne już Święto Szkoły. Rozpoczynamy już o 10:00 ślubowaniem klasy pierwszej.

Potem zapraszamy całą społeczność szkolną na pyszne kanapki, ciastka, kawę i herbatę. To znakomita okazja do rozmów i wspomnień.

O 11:00 rozpocznie muzyczny Koncert Pokoleń, w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli naszej szkoły.

W trakcie Święta Szkoły zaprezentujemy jej historię i dzień dzisiejszy. Wspomnimy sylwetki patrona Czesława Hińca i zmarłego w grudniu ubiegłego roku jego syna Waldemara, który od lat był związany z naszą placówką.

Święto Szkoły jest wspólnym dziełem całej społeczności naszej szkoły, jednak na szczególną uwagę zasługuje ogromny wkład pracy włożony przez najwspanialszych na świecie rodziców naszych dzieci, których pracę koordynuje jak zawsze niezastąpiona Rada Rodziców.

 

ZAPRASZAMY!

Poprawa bezpieczeństwa na przyszkolnym przejściu dla pieszych

Dziś z Wójtem Gminy Radzanowo Sylwestrem Ziemkiewiczem podjęliśmy kolejną próbę usprawnienia funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na przyszkolnym przejściu dla pieszych. W tym celu zostało złożone do Dyrektora Zarządu Dróg powiatowych stosowne pismo. Treść w załączniku.

Obecnie działający system jest zupełnie nie funkcjonalny i nie spełnia swojej roli. Na ulicy Mazowieckiej, w pobliżu szkoły, dochodzi do wielu krytycznych sytuacji na drodze, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych. W przeważającej liczbie są to dzieci szkolne i przedszkolne. Większość kierowców notorycznie łamie przepisy, uznając np., że „zielone światło” dla kierowcy to jednoczesny zakaz przejścia przez ulicę dla pieszych. (więcej…)

Harcerze na wycieczce w Warszawie

11 września 25. DH „Wilcza Wataha” z Rogozina skoro świt wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyły nam drużyny z Blichowa, Łubek, Zągot i Łęgu. Na początek zwiedzaliśmy główną kwaterę Harcerstwa Polskiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią ZHP i wiele nauczyliśmy od tych, którzy brali aktywny udział w szeregach harcerskich w czasie wojny. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego, które spotkało się z  ogromnym zainteresowaniem drużyny. Na koniec wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Stare Miasto i zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Małego Powstańca. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad i wróciliśmy do domów. Opiekunami harcerzy są Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski. (więcej…)

Zmiana kwoty ubezpieczenia szkolnego o 1 zł.

 
Szanowni Państwo,
 
właśnie otrzymałem informację od przedstawiciela Rady Rodziców (a on od agenta ubezpieczeniowego), że niedoszacowano kosztów składki za ubezpieczenie szkolne. Ostatecznie wynosić ona będzie 41 zł., a więc 1 zł. więcej niż poprzednio podawano.
 
Przepraszam w imieniu Rady Rodziców, agenta ubezpieczeniowego i własnym.
 
Robert Majewski,
dyrektor ZSP w Rogozinie

Ubezpieczenie dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie podjęła decyzję o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego i wariantu ubezpieczenia. Wybrano Polisę-Życie, należącą do Vienna Insurance Group.

W tym roku składka od dziecka wynosić będzie 41 zł. Wpłat należy dokonywać do 25 września 2019 r. w sekretariacie szkoły.

Ogólne warunki ubezpieczenia i zakres ubezpieczeń dostępne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców klas i grup przedszkolnych (można je skopiować) lub na stronie ubezpieczyciela www.polisa-zycie.pl

W razie szkody rozliczenia odbywają się przez internet na stronie www.polisa-zycie.pl lub u agenta: Emilia Preuss, tel.: 535 557 696

Dodać należy, że ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Rodzic lub opiekun może też wybrać na własną rękę inne towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zebrania z rodzicami w szkole i w przedszkolu

Przypominamy, że zabrania z rodzicami odbędą się:
 
– w szkole, 10 września (wtorek), godz. 16:00 – spotkanie z dyrektorem ZSP w Rogozinie i pedagogiem szkolnym; 16:30 – spotkania z wychowawcami klas.
 
– w przedszkolu, 17 września (wtorek), godz. 16:00;
 
Podczas zebrań wyłoniony zostanie skład trójek klasowych, skład Komitetu Rodzicielskiego ZSP w Rogozinie, rodzice indywidualnie wyrażą (bądź nie) zgodę na zakres publikacji wizerunku dziecka, przetwarzanie danych osobowych dziecka. Pedagog szkolny omówi nowe zasady pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

2 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie rozpoczęła nowy rok szkolny. Gościli u nas Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo, Krzysztof Czerwiński – radny Gminy Radzanowo, ks. kan. dr. Janusz Wiśniewski – proboszcz naszej parafii i Ewa Kukawska – przewodnicząca rady rodziców. Goście i dyrektor szkoły złożyli dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu dzieci z klasy VIb i V oraz zespołu muzycznego.

Atak Niemiec hitlerowskich na Polskę spadł niespodziewania i rozpoczął najczarniejszy okres w dziejach naszej ojczyzny. Uroczystość była apelem całej społeczności naszej szkoły: Pokój, nie wojna! Nigdy więcej wojny!

Uroczystość została przygotowana przez polonistkę Olgę Sawicką, nauczyciela muzyki Norberta Pałysę, nauczyciela plastyki Marlenę Kącicką. Pomagał im instruktor muzyki z CKiS w Radzanowie Jerzy Jakowski.

W tym roku szkolnym w samej szkole uczy się 203 dzieci, a łącznie z przedszkolem 278 dzieci. To wzrost o 23 dzieci w stosunku do września ubiegłego roku. W ciągu 11 lat przybyło w naszej szkole ponad 200% dzieci, z 93 w roku 2008 do 278 w roku 2019.

Duża ilość oddziałów zmusiła nas do ponownego sięgnięcia po rozwiązanie wykorzystania Domu Ludowego, w celu zapewnienia wszystkim dzieciom sal bez uciekania się do dwuzmianowości. W tym roku szkolnym w Domu Ludowym uczyć się będą klasy pierwsza i trzecia. Jesteśmy przekonani, że ten stan rzeczy to tylko okres przejściowy.

W czasie wakacji dokonaliśmy remontu szkoły, przysposobiliśmy sale w Domu Ludowym do potrzeb zajęć lekcyjnych, zakupiliśmy niezbędne i nowoczesne pomoce naukowe. Wszystkie te zmiany mogły się zdarzyć dzięki funduszom Gminy Radzanowo. (więcej…)

Obiady w szkole

Informujemy, że istnieje możliwość wykupienia dla swojego dziecka obiadów. Koszt jednego posiłku to 11,50 zł. Obiady „ruszają” od 17 września (poniedziałek) i wydawane będą podczas długiej przerwy, o godz. 11:30.

Pod pojęciem obiadu należy rozumieć drugie danie. Przygotowuje je i dowozić będzie w formie kateringu „Góralska Chata” ze Starego Boryszewa. Tam też można dowiedzieć się szczegółów.

Wszystkich chętnych zapraszamy do sekretariatu szkoły (podpisywanie umów).

Go to Top