Wpisy z Październik, 2022

Otwieramy biuro detektywistyczne

Klasa trzecia odwiedziła bibliotekę w Rogozinie. Czekała na nie przygotowana przez bibliotekarkę, Beatę Kapowicką, lekcja pt. „Otwieramy biuro detektywistyczne”. Dzieci wysłuchały głośnego czytania książek o tematyce detektywistycznej. Uczniowie poznali ciekawe propozycje książek, dotyczących różnych przygód o charakterze przygodowo-poszukiwawczym.  Wzięli udział w warsztatach, gdzie podzielone na grupy musiały odgadywać różne zagadki i stworzyć reklamę w formie plakatu swojego biura detektywistycznego. Następnie chłopcy i dziewczynki mieli za zadanie odszukać ukryty skarb w bibliotece, odczytując wskazówki umieszczone na niewidzialnej mapie. Na koniec każdy uczeń mógł zobaczyć jak wygląda jego własny odcisk palca.

Była to lekcja pełna wrażeń! Czekamy z niecierpliwością na następną wizytę, a póki co na pewno jeszcze wrócimy do biblioteki po jakąś ciekawą książkę detektywistyczną.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Dzieci z klasy pierwszej dowiedziały się, czym jest dysleksja

W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” uczniowie klasy pierwszej poznali specyfikę zaburzeń związanych z dysleksją. Dowiedzieli się jakie obszary może obejmować, jakie mogą być przyczyny dysleksji, objawy oraz sposoby pomocy osobom z tym zaburzeniem. Temat zajęć był okazją do rozmowy nad sposobami poprawy koncentracji i uwagi podczas nauki w szkole. Po wspólnej rozmowie na temat tego zagadnienia uczniowie wspólnie wykonywali ćwiczenia ruchowe mające na celu  utrzymać wysoki poziom skupienia uwagi przez cały dzień intensywnej pracy w szkole. Ćwiczenia wykonywane przez dzieci poprawiają działanie mózgu i usprawniają koncentrację.

Na parterze szkoły powstała gazetka zawierająca informacje omawiane na lekcji. Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zapoznania się z jej treścią.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Klasa piąta dla Ukrainy

Pod koniec poprzedniego roku szkolnego uczniowie obecnej klasy 5 brali udział w projekcie i włączyli się w pomoc dla Ukrainy, chcąc powitać serdecznie dzieci innej narodowości w naszej szkole. W grupach opracowali podstawowe zwroty w języku polskim, ukraińskim oraz angielskim, wspólnie tworząc słowniczek oraz gazetkę tematyczną. Efekt pracy uczniów był pokazywany w dniu zakończenia roku szkolnego.

Koordynatorką projaktu była nauczycielka języka angielskiego Joanna Lis.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

28 października – Jesienny Bal Przebierańców. Zmiana organizacji dnia i transportu

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo!

28 października (piątek) Samorząd Uczniowski organizuje w nasze szkole Jesienny Bal Przebierańców.

Harmonogram dnia:

– 9:00-10:30 – zabawa karnawałowa dla klas I-IV;
– 10:45-12:30 – zabawa karnawałowa dla klas V-VIII;

Zachęcamy uczniów, aby tego dnia przebrały się w dowolne kostiumy.

Dowożenie dzieci szkołobusem:

– dojazd dzieci do szkoły bez zmian, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy szkołobusa;

– powrót: klasy I-IV godz. 10:45; klasy V i VI godz. 12:45; klasy VII i VIII godz. 13:45.

Po uroczystości dzieci mogą wrócić do domów (wymagana zgoda rodziców, przesłana np. na dzienniku Librus lub udzielona pisemnie wychowawcy). Dzieci bez zgody pozostają pod opieką świetlicy szkolnej do czasu zakończenia zajęć, wynikającego z ich planu lekcji.

Przypominamy, że tego dnia ostatni kurs szkolnego autobusu rozpocznie się o 13:45. Późniejszy powrót do domu dziecka odbywa się za zgodą rodziców samodzielnie lub muszą Państwo odebrać dziecko osobiście.

Z poważaniem
Robert Majewski

dyrektor szkoły

W Sierpcu uczyliśmy się języka angielskiego

W październiku uczniowie klasy 5, 7, 8a oraz 8b  wraz z opiekunami (Olgą Sawicką, Agnieszką Wójcik i Joanną Lis) pojechali na wycieczkę do Sierpca. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektakli w języku angielskim (Peter Black – klasy 7, 8a oraz 8b, Little Red Riding Hood – klasa 5), które odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki. Przedstawienia zostały przygotowane przez Centrum Teatralne – profesjonalny teatr prywatny, który od lat odnosi sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

(więcej…)

Zdrowy talerz, czyli zajęcia z dietetykiem w przedszkolu

Wiele czasu poświęcamy na rozmowy z przedszkolakami, jak dbać o zdrowie i co należy jeść, żeby być zdrowym. Jednak, aby jeszcze bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie, zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka, panią Joannę Lewandowską–Bieniek.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Najpierw grupa starsza, a później młodsza.

Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Zapoznały się również ze „Zdrowym talerzem”, czyli co i w jakich proporcjach powinno się na nim znaleźć.  

Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które z odżywiania mogłyby być wyeliminowane. Dietetyczka tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć ilość spożywanych owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się przygotowaniem zdrowej, domowej „nutelli” i jej degustacją.

Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania.

Warsztaty przeprowadzono, dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Młode Rogozino, które na ten cel pozyskało finanse z Fundacją „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie

Były kwiaty, uśmiechy i życzenia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo i Jolanta Sochacka – przewodnicząca rady gminy Radzanowo. Wójt Jakubowski złożył nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Nauczyciele za rok wytężonej pracy otrzymali nagrody wójta gminy i dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie. – Jestem pełen uznania i szacunku dla codziennego poświęcenia i zaangażowania w pracę. Życzę Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy, kreatywności i profesjonalizmu – powiedział Piotr Jakubowski, składając pedagogom okolicznościowe życzenia.

Swoje nagrody wręczył też dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie Robert Majewski. Dyrektor podkreślił wytrwałość, oddanie oraz profesjonalizm, z jakimi nauczyciele przedszkola i szkoły realizują swoje posłannictwo.

Piękną akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem polonistki, Olgi Sawickiej i nauczyciela muzyki, Norberta Pałysy. Brawurowo wykonany spektakl „Wars i Sawa” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Dekorację do spektaklu przygotowała Marlena Kącicka, nauczycielka plastyki.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Rusza budowa przedszkola w Rogozinie

Od poniedziałku, 17 października, rusza budowa przedszkola. To bardzo oczekiwane przez całą szkolną społeczność wydarzenie.

W środę 12 października Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo przekazał plac budowy przedszkola w Rogozinie. Oznacza to, że w najbliższy poniedziałek, zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, ruszą prace ziemne. Zakres zamówienia obejmował wykonanie projektu od podstaw, poczynając od wykonania stanu surowego, po prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz jego wyposażenie. Na wczorajszym spotkaniu doprecyzowano problemy techniczne oraz zagadnienia bezpieczeństwa podczas prowadzenia prac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

13.10 – uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Zmiana organizacji dnia i transportu

13 października (czwartek) w naszej szkole odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Harmonogram dnia:

  • 10:00 – uroczysta akademia z udziałem nauczycieli i dzieci z klas I-IV;
  • 11:00 – uroczysta akademia z udziałem nauczycieli i dzieci z klas V-VIII;

Dowożenie dzieci szkołobusem:

  • dojazd dzieci do szkoły bez zmian, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy szkołobusa;
  • powrót: klasy I-IV godz. 11:00; klasy V i VI godz. 12:00; klasy VII i VIII godz. 13:00.

Po uroczystości dzieci mogą wrócić do domów (wymagana zgoda rodziców, przesłana np. na dzienniku Librus lub udzielona pisemnie wychowawcy). Dzieci bez zgody pozostają pod opieką świetlicy szkolnej do czasu czasu zakończenia zajęć, wynikającego z ich planu lekcji.

Przypominamy, że tego dnia ostatni kurs szkolnego autobusu rozpocznie się o 13:00. Późniejszy powrót do domu dziecka odbywa się za zgodą rodziców samodzielnie lub muszą Państwo odebrać dziecko osobiście.

Tego dnia świetlica szkolna czynna jest bez zmian.

Przypominamy również, że 14 października (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dzieci z klasy pierwszej poznawały podstawy języka migowego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego w klasie pierwszej odbyła się lekcja poświęcona językowi migowemu. Uczniowie dowiedzieli się o przyczynach i skutkach częściowej lub całkowitej utraty słuchu. Wspólnie z nauczycielem omawiali jak porozumiewać się z osobą z niedosłuchem i osoba głuchą. Ponadto klasa poznała alfabet języka migowego. Po wspólnym obejrzeniu i omówieniu alfabetu uczniowie „migali” wspólnie swoje imię i podstawowe zwroty, np. ”dzień dobry”, „do widzenia”. Zwieńczeniem lekcji była praca plastyczna wykonana przez każdego ucznia.

Lekcję przeprowadziła koordynatorka projektu, Anna Wiktorowska.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)
Go to Top