Wpisy z Luty, 2018

Poznajemy instrumenty dęte

Lutowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej przebiegł pod hasłem poznawania instrumentów dętych blaszanych. Przyjechali do nas muzycy grający na trąbce i tubie. Rodzina instrumentów dętych jest jednak większa, i poza trąbką i tubą mamy jeszcze waltornię, puzon i kilka innych, mniej popularnych. (więcej…)

Reaktywujemy drużynę harcerską w naszej szkole

Od kilku miesięcy działa w naszej szkole próbna drużyna harcerska. Jeszcze nie noszą mundurów, jeszcze nie złożyli przyrzeczenia, ale już spotykają się na zbiórkach i działają. W ten sposób, po kilkunastu latach nieobecności, podejmujemy próbę reaktywowania harcerstwa w naszej szkole. Wrcamy do wieloletnich i wielkich tradycji.

Do bycia harcerzem trzeba się dobrze przygotować. Zdobycie sprawności wymaga czasu. Jednym z elementów jest uczestniczenie w rajdach i zlotach. Pierwszym w historii naszej drużyny był zlot z okazji tegorocznych obchodów Dnia Myśli Braterskiej. Hufiec „Mazowsze” zorganizował go 23 lutego, w szkole w Radzanowie. Nasza drużyna pozyskała na nim wiele nowych umiejętności harcerskich. Po raz pierwszy wystąpiła na nim pod swoją nazwą „Wilcza Wataha”. Opiekunkami szkolnej drużyny są: Olga Sawicka i Iwona Zalewska. Dziękujemy naszym przyszłym harcerzom i opiekunom. Poniżej kilka zdjęć ze zlotu.

 

Dzień Myśli Braterskiej harcerze organizują co roku z okazji urodzin założyciela światowego skautingu Roberta Baden-Powella (22 lutego). (więcej…)

Jakub Gąsecki trzeci na konkursie pożarniczym

Jakub Gąsecki, uczeń klasy VI, zajął III miejsce na Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej, zorganizowanym przez Zarząd Gminy Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzanowie. W konkursie uczestniczyli też inni nasi uczniowie: Kacper Brzozowski (VII), Damian Jędrzejczak (VII), Kacper Marciniak (VI) i Wiktor Pietera (VII). Do konkursu uczniów przygotował Tomasz Siekierski, nauczyciel techniki i informatyki. Gratulujemy uczestnikom i nagrodzonemu Jakubowi Gąseckiemu.

 

Konkurs odbył się pod patronatem wójta gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza (więcej…)

Ruszają zapisy do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie

Od 1 marca rusza rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie. W zakładce „Dokumenty do pobrania” znajdziecie Państwo:

– Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego – dla rodziców dzieci już chodzących Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

– Kartę zgłoszenia do przedszkola – dla rodziców dzieci rozpoczynających wychowanie przedszkolne w naszej placówce od 1 września 2018 r.;

– Regulamin rekrutacji dzieci do Przedszkola Samorządowego w Rogozinie;

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły osobiście, od poniedziałku do piątku, w godzinach 07:15-15:15 lub przesłać (najlepiej listem poleconym) na adres placówki:Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, ul. Mazowiecka 25, 09-442 Rogozino.

Rekrutację do przedszkola prowadzi się zgodnie z harmonogramem :

  • od 1 do 28 marca – wydawanie i przyjmowanie  kart zgłoszenia do przedszkola;
  • do 13 kwietnia – rozpatrywanie złożonych kart  przez Komisję Kwalifikacyjną;
  • 20 kwietnia, do godziny 14.00 – wywieszenie  na tablicy informacyjnej przedszkola imiennej listy dzieci przyjętych do przedszkola
  • do 27 kwietnia – składanie odwołania  do  dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie;

Rodzinny konkurs Szkolno – Przedszkolny na „NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”

Zapraszamy wszystkie dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, wraz z ich rodzicami, do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym „NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”.
Celem konkursu jest:

• Popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą;
• Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej;
• Rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży;
• Przekaz wartości i tradycji ludowej;
• Integracja rodziny

Regulamin konkursu:

1. Adresatami konkursu są dzieci przedszkolne oraz szkolne wraz z ich rodzicami.
2. Forma i technika wykonania: Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać przestrzenne, tradycyjne palmy wielkanocne, polecana technika wykonania: materiały naturalne np: żarnowiec, bukszpan, bazie, suche kwiaty, wydmuszki itp. oraz tradycyjne formy zdobnicze np. bibuła, wstążki itp.
3. Każda praca powinna posiadać karteczkę z wypisanym imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą (uczeń), grupą (przedszkolak).
4. Prace należy przynosić do wychowawców grup (przedszkole) lub na świetlicę szkolną (szkoła)
5. Prace należy składać w nieprzekraczalnym! terminie do wtorku13 marca 2018r.

Prace przyniesione po terminie nie będą brały udziału w konkursie!

6. Kryteria oceniania:

– oryginalność i pomysłowość
– walory estetyczne
– symbolika ludowa

7. Prace oceniać będzie komisja konkursowa.
8. Dostarczone prace przechodzą na własność organizatora.
9. Przewidziane są nagrody dla wszystkich uczestników konkursu oraz specjalne wyróżnienia dla najlepszych prac. 10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23.03.2018 r.

 

Zmiana terminu otwarcia Orlika

Ze względu na silne mrozy kompleks boisk sportowych Orlik w Rogozinie zostanie otwarty 12 marca 2018 r.

W czwartek i w piątek odwołane ostatnie lekcje wf-u i częściowa zmiana godzin odjazdu szkołobusa

W czwartek zostały odwołane zajęcia wf-u w klasie VI chłopców (8 i 9 godzina lekcyjna). W związku z tym jadą oni do domu wcześniejszym kursem 14:40.

W piątek odwołane zostały zajęcia: klasa Vi dziewczynki wf ( 5 godzina lekcyjna) i klasa VII wf dziewczynki (6 i 7 godzina lekcyjna). Zgodnie z tym klasa szósta odjeżdża do domu szkołobusem o godz. 12:50, a klasa VII o godz. 13:50

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale…

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
 
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w dniu 08.02.2018r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

(więcej…)

Lekcje pływania w naszej szkole już od marca

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rogozinie, we współpracy ze stowarzyszeniem „Nadziej dla Wszystkich” i gminą Radzanowo, pozyskał fundusze na organizację kolejnej edycji pozalekcyjnych zajęć nauki pływania w ramach rządowego programu „Umiem pływać”, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak co roku zajęcia przeznaczone są dla uczniów z klas I – III. Tegoroczna edycja obejmuje 20 godzin nauki pływania dla każdego uczestnika, w dwóch etapach. Wyjazdy odbywać się będą raz w tygodniu, od marca do listopada (z przerwą wakacyjną). Naukę pływania prowadzić będą wyspecjalizowani instruktorzy, a opiekę pedagogiczną sprawować będą nauczyciele naszej szkoły i chętni rodzice. Zajęcia odbywać się będą na basenie „Podolanka” w Płocku, przy ul. Czwartaków. Warto podkreślić, że zajęcia te są nieodpłatne. Ostateczna informacja o dniu oraz godzinie realizacji powyższych zajęć nastąpi po zebraniu deklaracji rodziców. Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać u dyrektora szkoły oraz w sekretariacie.

Od 1 marca rusza Orlik w Rogozinie

ORLIK w Rogozinie udostępniamy bezpłatnie – w oparciu o regulamin dostępny na dole strony – wszystkim chętnym: dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Boisko w Rogozinie powstało w ramach programu „Moje Boisko – ORLIK 2012”. Program ten zakładał budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Głównym celem programu było przede wszystkim udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora, jak również popularyzację aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Uwaga! Wszystkie potrzebne dokumenty do wynajmu i korzystania z Orlika w Rogozinie znajdują się na dole tej strony.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Radzanowo do korzystania z boisk:

Podajemy Państwu harmonogram pracy w marcu 2018 r. W marcu obiekt nie będzie czynny w niedziele i w środy. Od kwietnia harmonogram ulegnie zmianie. Orlik będzie czynny przez cały tydzień.

Zachęcamy do rezerwowania obiektu. Rezerwacją objęte jest tylko boisko zielone – do piłki nożnej – w godzinach podanych w harmonogramie. Rezerwacji, w oparciu o regulamin, dokonywać należy poprzez kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły, złożenie dokumentów i podpisanie umowy.

Telefon: 24 263 77 77

Oświadczenia osób korzystających z Orlika, harmonogram pracy Orlika znajdują się tutaj –> http://sp-rogozino.pl/?page_id=2053

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Radzanowo do korzystania z boisk ORLIK 2012 w Rogozinie.

 

Harmonogram pracy Orlika w marcu 2018 r. Czytaj dalej… (więcej…)

Go to Top